Tři nejlepší lyžařské areály v Rakousku

Rakouská lyžařská střediska patří k těm nejvyhledávanějším každou zimní sezónu. Není se čemu divit, tato alpská země má toho lyžařům i běžkařům co nabídnout. Které areály jsou zdaleka nejlepší.

Některé z těchto lyžařských areálů se na vysokých pozicích v žebříčcích nejlepších středisek drží už mnoho sezón za sebou.  A jaká jsou kritéria pro sestavování takových umístění? Délky sjezdovek, ceny za ubytování a šestidenní skipas, ale i možnosti, které nabízí okolí areálu.

Ski Alberg

Největší rakouský lyžařský areál se otevřel celkem nedávno, vznikl spojením několika menších areálů. Mohla za to lanovka Flexenbahn. Ať už se v rámci tohoto areálu rozhodnete zamířit kamkoliv, díky lanovce a tři sta pěti kilometrům sjezdovek se tam dostanete snadno, rychle a pohodlně.

Největší atrakcí je Trať slávy. Je dlouhá šedesát pět kilometrů a pokud je zdoláte, překonáte současně převýšení neuvěřitelných 18 000 výškových metrů. Je však pravda, že zákonitě s luxusem, který Ski Alberg nabízí, rostou také ceny veškerých služeb. Za šestidenní skipas v hlavní sezóně zaplatíte 275 euro.

Brixental

Se svými 280 kilometry sjezdovek se řadí k jedněm z nejproslulejších areálů v zemi. V tomto areálu  si své najdou jak milovníci jízdy v náročných úsecích s pořádnou dávkou adrenalinu, tak rodiny s malými dětmi.

Skipas na šest dní stojí „pouze“ 235 euro. Zajímavostí může být, že víc než padesát procent sjezdovek má označení „modrá“, tedy je toto místo perfektní pro rodiny s dětmi nebo pro začínající lyžaře.

Saalbach Hinterglemm

270 kilometrů sjezdovek upravených převážně pro potřeby méně zkušených a začínajících lyžařů nabízí areál Saalbach Hinterglemm. Za příznivé ceny zde seženete instruktora, který vám pomůže vylepšit lyžařské dovednosti.

Většina hotelů se nachází v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Už víte, kam se letos vydáte lyžovat?