Hledáte ztracenou kondici a energii? Začněte s jarním běháním

Jaro už je v plném proudu. Slunce svítí, teplota se zvedá a my jsme plní jarní energie. Začínáme preferovat méně tučné potraviny a začínají nám vadit kila, která jsme přes zimu nastřádali. Ideálním jarním sportem je běhání. Pokud nemáte vážné problémy s pohybovým aparátem, tak vzhůru do toho!

Vyběhněte za lepší kondicí

Běh je skvělým sportem, který vás preventivně udržuje fit a v dobré kondici. Při správném běhání zapojujete komplexně svalový systém ve vašem těle a formujete vaši postavu. Dochází také ke ztrátě přebytečných kil. Pokud jste prozatím neběhali, je důležité si říct, zda je běhání sport vhodným právě pro vás a vaše tělo.

Je pro mě běh tím pravým?

Pravdou je, že běhání není sportem pro každého, podobně jako jízda na kole, judo, aerobik, atd. Každý z nás si musí najít ideální sport, který vyhovuje právě jemu. Vše záleží na vaší fyzické stránce, kondici, operacích, které jste prodělali, bolestech, které máte. Hledejte ideální sport, který bude vyhovovat právě vašemu tělu. Univerzálním sportem je plavání, které mohou pravidelně provádět malé děti, dospělí i senioři. Běh je také ideálním sportem, ale jen pro osoby, které nemají problémy s pohybovým aparátem.

Jak začít?

Jaro je ideálním časem, kdy s během začít. Toužíme po zhubnutí přebytečných kil, a navíc se při běhu můžete kochat okolní probouzející se přírodou. S během začínejte pomalu, každý podle svých možností. Zpočátku můžete střídavě běžet a chodit, na tom není nic špatného, ani divného. Před během si dejte menší rozcvičku a protažení a po běhání také. Začínat můžete s krátkým během, například na 20 minut a pomalu délku trasy prodlužovat, až budete sami cítit, že stačíte na delší kus cesty. Nikdy se nepoměřujte s ostatními a poslouchejte jen své tělo.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*