Jak zamaskovat modřinu?

Modrá, červená někdy až nafialovělá. Jak ji pořádně zakrýt?

Občas se to stane každému. Na zahrádce se bouchnete o nářadí nebo vás poškrábe ostružina. Nejednalo by se o velký problém, kdybyste večer neměli vyrazit do společnosti. Jak zamaskovat modřiny tak, aby na vás lidé nepatřičnou ozdobu vůbec nepoznali?

Zlatá klasika – make-up, make-up, make-up

Jedná-li se jen o menší, světlou modřinku, stačí, když ráno přidáte na postižené místo o vrstvu make -upu více. Používejte ale váš osvědčený a kvalitní make-up, bez kterého běžně nedáte ani krok. Nekvalitní, navíc pokud na něj vaše pokožka není zvyklá, by mohl modřinu podráždit ještě více.

cosmetics-259181_640

Korektor – vynález 20. století pro moderní ženu

Na tmavší modřinu vám pouhý make-up stačit nebude. Na řadu přichází korektor! Ovšem pozor, správně si zvolte jeho druh. Zda tužku nebo krém a jakou barvu. První bývá většinou jasné – nejvíce korektorů nacházíme právě v podobě tužky. Pokud máte doma krém, můžete ho nanést na malou modřinu, již zakrytou make-upem.

Korektor v  odstínu ovocném – tj. meruňky nebo broskve viditelnost modřiny sníží (nejedná-li se zrovna o monokl přes půl tváře) či dokonce zakryje celý (v případě středních modřin). Vhodné jsou tyto barvy pro věčný problém žen – kruhy pod očima. Vnesou k oku více světla, takže už nebudete vypadat tak unaveně. Obecně platí, což leckoho překvapí, čím tmavší kruhy, tím světlejší korektor. Na fialové kruhy tedy používejte zásadně korektor nažloutlý.

cosmetics-1543276_640

Max Factor, Yves Rocher nebo něco jiného?

A jakou značku? Pokud máte svou oblíbenou kosmetickou značku, od které jste si koupili celou „výbavu“, rozhodně u ní zůstaňte. Korektory dnes vyrábí opravdu každý. Dlouholetou tradici a zkušenost ve výrobě korektorů má firma Yves Saint Lauren, která ostatně přišla na trh s úplně prvním korektorem.