Trend koloběžek – proč jsou tak populární a kolik za ně dáte?

Koloběžky hýbou světem. Dobře, nestojí v popředí světového dění, ale denně si jich na ulicích velkých i menších měst všimnout můžete. Rozšířily se mezi mladé i starší, protože přináší spoustu výhod. Proč jsou tak populární?

Moderní koloběžka pro dospělé se stala hitem už v roce 2015. Od té doby její využívanost a popularita rostou, ne sice tak strmě, zato však vytrvale. Přináší řadu zdravotních výhod a radost z pohybu.

Koloběžky pro dospělé

Napůl běh a napůl jízda na kole. Jako malí jsme koloběžky milovali všichni. Jsou skladné, snadno přenosné, levné a lehké. Od těch dob se však výroba koloběžek velmi zdokonalila a nyní mohou sloužit jako prostředek, který ke sportu využívají mladí i staří, zdraví i nemocní.

Díky odpruženým kolům vhodným do terénu, přední a zadní brzdě, košíku na věci a širokým pneumatikám můžete vyrážet na delší výlety a užívat si radost z pohybu.

Skvělý pomocník při hubnutí

Koloběžky jsou doslova zázračný vynález. Zlepšují kondici a pomáhají spalovat mnoho kalorií – více než při zumbě nebo samotné jízdě na kole. Koloběh je srovnatelný s běháním nebo s rychlým plaváním.

Jízdou na koloběžce si protáhnete a zpevníte celé tělo, především zádové, břišní, stehenní a lýtkové svaly. Koloběžka pomáhá tvarovat oblast boků a zadečku, což je pro dámy velmi skvělá zpráva. Koloběh navíc úspěšně odbourává celulitidu.

Výhody koloběžky

Je skladná, snadno ji převezete a díky nízké váze se tolik nenadřete. Není nutné provádět tak častý servis, nebolí vás hýždě ze sedátka a projedete s ní téměř všude.

Cena

Ceny koloběžek se pohybují od dvou do dvaceti tisíc, záleží, co od nového pomocníka při hubnutí potřebujete. Stačí vám „městská“ koloběžka, nebo potřebujete nějakou do terénu?

Na internetu je seženete levněji, přesto platí, že je vhodné vyzkoušet si, jak vám koloběžka „sedí“, naživo.