Jakých chyb se vyvarovat při cvičení jógy?

Rádi byste začali cvičit jógu? Jste jogíni začátečníci? V tom případě se vám jistě bude hodit náš článek, ve kterém se dozvíte, jakých chyb se při cvičení jógy vyvarovat.

Správné dýchání

Jóga se k nám dostala z východních tradic a filosofie. Nejde jen o cvičení těla, ale o propojení ducha a těla. Abyste správně cvičili jógu, nemůžete jen správně (zpočátku se o to snažit) vykonávat jogínské polohy, ale také správně dýchat. Dopřejte si první hodiny jógy s instruktorem, který vám bude říkat, kdy se nadechnout a vydechnout. Později vám to bude připadat tak automatické, že se na dech budete muset soustředit o něco méně.

Přepínáte se

Myslete na to, že zpočátku vám všechny pozice nepůjdou. To je přirozené. Žádný učený z nebe nespadl. Snažte se správným pozicím přiblížit, ale příliš netlačte na pilu, abyste si zbytečně neublížili. Jóga by vás neměla bolet, měli byste cítit protažení a lehký tlak, ale nikdy ne bolest.

Zapomeňte na ostatní

Při cvičení jógy jde jen o vás, vaši duši a tělo. Zapomeňte na ostatní. Při józe se soustřeďte jen na sebe. Budete-li se srovnávat s ostatními, kteří umí cviky provést lépe, jen vás to bude zdržovat a je to navíc naprosto zbytečné. Každý z nich si musel projít cestou tréninku.

Cvičení na správném místě

Svou roli hraje také to, kde jógu cvičíte. Najděte si ve svém domově místo, kde se budete cítit příjemně a kde vás nikdo nebude rušit. Cvičit můžete doma, nejlépe v místnosti, kde není elektronika a příliš věcí a budete mít dost místa na cvičení. Karimatku si však můžete umístit i ven a cvičit na vaší zahradě. Ke cvičení jógy však opravdu potřebujete klid.

Nezapomínejte na prsty

Při cvičení nezapomínejte na protažení prstů. Prsty jsou vaším opěrným bodem při cvičení a pokud se na ně budete při cvičení soustředit sami rychle pocítíte, jak lehce vám pomáhají dostat se z jedné pozice do druhé.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*