Jak na melír? Jednoduchý návod pro domácí barvení! 2. díl

Vaše kadeřnice na tu ideální barvu prostě ne a ne přijít? Vezměte věci do vlastních rukou! Melír si vykouzlíte sama doma bez větší námahy, pokud máte aspoň trochu odvahy!

V prvním díle jsme si řekli, jaké vlasy se rozhodně nebarví a jak zvolit tu správnou barvu. Dnes se podíváme na to, jakými způsoby lze doma melír vytvořit.

Příprava barvy a barvíme!

Samotná příprava barvy není vůbec složitá. Smíchejte barvu podle přiloženého návodu. Vlasy si rozčešte a utvořte pěšinku tam, kde ji nosíváte vždycky. Poté si vyberte prameny, které chcete zesvětlit. Pomocí pírek, spinek nebo vlásenek si je oddělte od ostatních a podložte alobalem, do něhož je pak nabarvené budete balit.

Věděli jste, že vlasy lze barvit také přímo v culíku? Jestliže chcete, aby melír vyniknul i ve svázaném účesu, stáhněte si vlasy do jednoduchého koňského ohonu a prameny nabarvěte přímo tam! Vlasy lze barvit také pomocí igelitové čepice, kterou lze pohodlně vytvořit melír po celé hlavě. Stačí jednotlivé prameny z čepice vytahat připravenými dírkami a poté nabarvit.

Vybírejte značky, které znáte!
Vybírejte značky, které znáte!

Vlasy, alobal, barva a štětec!

Jde se na věc! Vezměte do rukou štětec a vydejte se vstříc barvám! Na všechny vybrané prameny nanášejte barvu hezky rovnoměrně, zepředu dozadu, aby nebyl jeden pramen na rozdíl od těch ostatních moc tmavý, nebo naopak moc světlý. Ihned po dobarvení každého pramenu, zabalte do alobalu. Pokud vám alobal na vlasech nechce držet, nebojte se a stáhněte i jej gumičkou.

Nechte působit tak dlouho, jak radí v návodu. Pokud netoužíte po zvláště výrazném melíru, ale jen lehce zesvětlených proužcích, smyjte barvu trochu dříve. V žádném případě však nenechávejte déle, než vám bylo návodem doporučeno! Mohla byste si vlasy také úplně zničit.

portrait-1319951_640

Jak vlasy ošetřit po barvení?

Při smívání barvy musíte být opravdu důkladná. Vlasy umyjte šamponem a kondicionérem proti vysoušení, které barvy způsobují. Nejlépe je zakoupit šampon určený přímo pro barvené vlasy a omýt klidně dvakrát. Škodu nenaděláte ani při použití výživné masky.

Nelekejte se, pokud se vám barva po smytí a vysušení úplně nezdá. Za dva až tři dny by měla být přesně taková, jakou jste si vysnila!

Tip na závěr: chcete-li vlasy jen trochu zesvětlit, umyjte si je v horkém vodě s výluhem z heřmánku!