Je libo žvýkačku aneb výhody žvýkání existují!

Přemýšleli jste někdy o tom, zdali žvýkání nějak napomáhá celkově vašemu tělu? Jestli má nějaké pozitivní účinky kromě svěžího dechu, o kterém slýcháte v reklamách? Má! A není jich málo. Pojďme se tomu oblíbenému i odsuzovanému žvýkání podívat na zoubek.

Na světě jsou dva tábory lidí, možná tři. Jedni žvýkání jednoznačně odsuzují, druhým nevadí a třetí ho snesou za určitých podmínek. Ať už patříte do jakékoli skupiny, měli byste vědět, že žvýkání přináší i určité benefity, mezi které nepatří jen svěží dech a zábava při nudných chvílích.

chewing-gum-287919_640

Svěží dech i lepší zuby

Většinou lidé sahají po žvýkačkách v případě nepříjemného pocitu v ústech, a pokud potřebují alespoň trochu osvěžit dech. Nejedna reklama na žvýkačky to zmiňuje. Věděli jste ovšem o tom, že díky žvýkání můžete mít kromě svěžího dechu i lepší zuby? Při žvýkání se v ústech tvoří více slin, které posilují a zpevňují zubní sklovinu. Kromě toho ničí bakterie a kyseliny, které by váš chrup mohly ohrozit.

Na druhé straně je třeba zmínit, že pokud budete žvýkat stále na jedné straně, obrousíte rychleji povrch zubu a můžete si zadělat i na bolestivý problém v podobě bolestivosti trojklanného nervu.

woman-918616_640

Pomoc při odvykání i stresu

Poměrně oblíbeným způsobem, jak pohodlně odvyknout kouření, je žvýkání. Kuřáci často potřebují mít stále něco v ústech a žvýkačky jsou lepším řešením například díky nízkému kalorickému obsahu. Žvýkačka navíc poměrně dlouho vydrží!

Pokud už vás nebaví proti stresu bojovat čokoládou a jinými sladkostmi, můžete taktéž sáhnout po žvýkačce. Sami odborníci potvrzují, že žvýkání uvolňuje napětí ve svalech a napomáhá relaxu. Díky žvýkačce se tak můžete zbavit nejen stresu, ale i úzkosti. Některým lidem dokonce žvýkání zvedá náladu!

Se žvýkačkami se dá navíc poměrně pohodlně také hubnout, jelikož lidé žvýkající žvýkačku mají méně návalů sladkých chutí a také nejsou tak hladoví po obědě. A co vy, ode dneška žvýkáte, nebo jsme vás nepřesvědčili?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*