Jak by měl vypadat správný zdravý životní styl?

Zdravý životní styl je mnohdy spojován s procesem hubnutí. Zdravě však můžeme žít i ve chvílích, kdy zhubnout vůbec nepotřebujeme. Zdravý životní styl totiž není jen prostředkem k hubnutí, ale měl by se stát nedílnou součástí života a nás samotných.

Zdraví

Pokud hovoříme o našem zdraví, máme na mysli nejen zdraví fyzické, ale také psychické a sociální. Budete-li například vášnivě cvičit, dodržovat předepsaný jídelníček a úspěšně hubnout, ale nebudete se cítit dobře a bude zanedbávat vaše blízké, zdravým životním stylem žít nebudete.

3 pilíře

Důležité je dodržování třech základních pilířů, a to právě týkající se zdraví fyzického, tedy dostatek pravidelného pohybu a zdravé stravy, psychického, což se týká dostatku odpočinku, četby knih, kulturního vyžití apod., ale i zdraví sociálního, tedy udržování vztahů s vaší rodinou a přáteli. Jen díky tomu bude váš život směřovat ke zdravému životnímu stylu.

Závislosti

Zbavit byste se měli také nezdravých závislostí, to je první krok, který byste měli učinit. To se týká především nadměrného pití kávy, alkoholu či kouření. Závislí však můžete být také na pohybu nebo moderních zařízeních. Snažte se ve vašem životě hledat rovnováhu ve všech směrech.

Krok za krokem

Žít zdravým životním stylem nejde ze dne na den a na tomto „modelu“ musíte pravidelně pracovat. Začít můžete tím, že se zbavíte závislostí, budete se snažit dbát na zdravou stravu a dostatek pohybu. Postupně můžete objevovat nové metody, jak zdravý životní styl prohlubovat různým stylem. Důležité je také zmínit, že zdravý životní styl pro každou osobu představuje trochu něco jiného, což se odvíjí nejen od jeho osobnosti, zálib a preferencí, ale i od zdravotního stavu či věku. Zdravý životní styl má u každé osoby odlišnou podobu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*