Přátelství: Nepodceňujte jeho důležitost a udržujte jej po celý život

Přátelství je krásným vztahem mezi dvěma osobami. Jistě však znáte ten pocit provinilosti, máte hodně práce, povinností, snažíte se stíhat vše perfektně, ale na přátele vám jaksi nezbývá čas. Začnete je stavět až na nižší příčky ve vašem žebříčku „povinností“. Zkuste tuto situaci napravit, přátelé jsou pro vyrovnaný život velmi důležití. Vždyť jsou vaší oporou, rádci a parťáci, kteří vás mohou zachránit ve chvílích, kdy váš partner nefunguje.

Pečujte o přátelství

Podobně jako o jiné vztahy, i o přátelství je třeba pečovat. Pokud se svým přátelům nebudete ozývat, budete před nimi dávat přednost jiným činnostem, brzy je psaní vám častých SMS omrzí. Najděte si na přátelství ve svém životě čas. Vždyť přátelé jsou těmi, kteří tu pro vás vždy budou a podrží vás i ve chvílích, kdy už nevíte kudy kam.

Nový partner

Přátelské vztahy většinou prochází zkouškou v době, kdy si někdo z přátel najde nového partnera. Je po uši zamilovaný, chce trávit čas jen s ním a nemá čas, ani zájem být s přáteli. Jistě to sami znáte, když se vaše nejlepší kamarádka či kamarád zamiluje a najednou na vás prostě nemá čas a neozve se. Po roce či dvou je však situace jiná nebo po rozvodu. To se ke svým přátelům rychle vracíme. Myslete na to, že přátelství je pro váš celkově zdraví život velmi důležité. Dbejte o něj a najděte si čas pro nového partnera, ale i staré přátele.

Společná zábava

Skvělé je, pokud máte se svými přáteli stejný koníček nebo se pravidelně setkáváte, to je záruka toho, že bude vaše přátelství utužováno. Choďte například společně s přáteli hrát squash, plavat, cvičit, kavárničit apod. Najděte si společnou činnost, která vás spojí a udrží vaše přátelství přes nejrůznější překážky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*