Zlozvyky – zabijáci vztahů?

By: Daniel Oines

Již po půl roce zjišťujete, že se vám láska mění před očima a místo toho upraveného mladíka vedle vás vstává chlapík s rozcuchanými vlasy, který si jde hned po ránu zakouřit cigaretu na balkón. „Krutá realita“, říkáte si. Do koho jsem se to vlastně zamilovala?

Tímto problémem netrpí však jen ženy, je to i opačný problém, mužům se na ženám také spoustu věcí nelíbí. Do jaké míry to však ovlivní váš postoj k tomu, abyste spolu zůstali, udělali kompromis nebo si řekli, že tohle nestrpíte, vyžaduje značnou míru tolerance, ale i klidnou povahu. Vybouchnout jako sopka umí každý, ale lepší je držet emoce na uzdě a ventilovat je jinak, než si něco neustále vyčítat.

Co všechno dokáže zničit vztah

By: SuperFantastic

Možná by se člověk divil, ale jsou to i zlozvyky, které jsou u někoho životním stylem, který jen tak kvůli někomu nezmění. Zamilujete – li se do člověka, který kouří cigarety nebo si dopřeje skleničku alkoholu, zřejmě takový bude i nadále. Zvažte hned, jestli ho takového chcete nebo ne, těžko ho změníte. Jenže vy jste ve fázi, kdy přes růžové brýle nevidíte nebo ani nechcete vidět, že nějaký zlozvyk vaše drahá polovička má. Doma kouřit nebude, co na tom, že si zapálí v restauraci? Může to tak být a nemusí, stejně spoustu věcí člověk zjistí až za provozu společné domácnosti.

Nejhorší na tom všem je, že to nemusí být jen cigarety nebo alkohol, ale i takové kousání nehtů nebo přepínání televizních programů dokáže toho druhého pěkně vytočit. Jsou to drobnosti od vyčesaných nespláchnutých vlasů v umyvadle až po špinavé ponožky na podlaze. Každý máme něco! Ač k nevíře, ale i přehnaná péče o sebe sama někomu vadí.

By: Robert Couse-Baker

Chystáte se na večírek, vy už jste hotov a ona pořád stojí u zrcadla a krášlí se, nehledě na to, že byla předtím přes hodinu v koupelně? Chce to trpělivost, pánové, stejně jako ona jí má s vámi. Určitě se jí posledně také nelíbilo, že jste si otevřel pivo a koukal na fotbal, když jste byli domluveni na společném programu.

Nicméně stále více se poukazuje na to, že hodně zlozvyků se týká toalet (zvednuté WC prkénko), umyvadel a sprchových koutů. Možná i to, že kdysi někdo tyto dva prostory od sebe oddělil na veřejnosti, netušil, jak moc by se to někdy hodilo i v běžném denním životě dvou partnerů. Roli hrají ovšem finance, co si budeme povídat. Málokdo má doma dvě koupelny. Než se tak stane, je na nás, co vše si necháme líbit či nelíbit. Něco není důvod k rozchodu, i když to na druhém ze srdce nenávidíme, stejně ho milujeme i s tím či oným zlozvykem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*