Nebezpečí tiché domácnosti

By: Pedro Ribeiro Simões

Tichou domácnost známe čas od času každý z nás. Rozhodující k nápravě je, proč tomu tak je. Jenže s povahou vašeho partnera to není vůbec jednoduché. Víte, že je od přírody tvrdohlavý beran a hlavu si umí postavit.

Někdy ovšem na příčinu tiché domácnosti ani přijít nemusíte, když se jedná o krátkodobý problém v práci, ve škole, atd. S vyřešeným problémem začnete s partnerem zase komunikovat. Když to ovšem trvá déle, je to více, než podezřelé.

Pochybnosti z obou stran

By: Pedro Ribeiro Simões

Dříve jste spolu mluvili o všem, otevřeně jste se bavili o dětech, práci, ale i sexu. Najednou se po práci oba jen pozdravíte a každý si jdete po svém. Tichou domácnost vyvolá jeden z partnerů a druhý se do této pasti většinou chytí, protože ho přestane bavit vyhledávat iniciativu a o pozornost se přihlašovat nebo se o něco doprošovat. Akorát ve vás může začít hlodat červíček, proč tomu tak je. Napadají vás tedy myšlenky typu, že si váš muž nebo žena někoho našel(a) a o vás tak ztratil(a) zájem. Přitom to tak být opravdu nemusí, zvažuje třeba změnu povolání nebo vás chce něčím překvapit a je myšlenkami jinde, proto nemluví. Také únava a nemoc bere náladu komunikovat. Je na vás, do jaké míry budete situaci tolerovat.

Prolomení ticha musí nastat

Není možné, aby spolu partneři do nekonečna nemluvili. Okolnosti je k tomu donutí, zvláště poté, pokud spolu jezdí ráno do práce, společně večeří nebo řeší děti. Jsou otázky na které si odpověď najdete sami, např. podepsaná omluvenka v žákovské, ale jsou věci, na které se potřebujete zeptat (jak pojedete ráno do práce, zda zaplatil nájem, atd.) Je toho opravdu spoustu, ale jsou páry, které to nikterak neřeší a vydrží nemluvit klidně dva, tři týdny. V člověku se střídají pocity hněvu s lítostí, protože vlastně pořádně neví, proč se s ním partner(ka) odmítá bavit.

Nakonec jeden z nich řekne, že se to nedá vydržet a začnou spolu zase mluvit, ať už byli v právu nebo ne. Někdy přijde první muž s omluvou, někdy žena, tím pádem se vzduch vyčistí a fungují spolu dále. Horší je, když nemluvení proběhne z důvodu větší hádky či neshod ohledně výchovy dětí. Z maličkosti se mlčením stává problém, dejte si na to pozor. Když partner neví, na čem je, jeho láska k vám může vyhořet a vztah se může rozpadnout. Často se stává i situace, že pár udobří kamarádka nebo někdo z rodiny. Smluví schůzku a nechá je dorazit oba, aniž by tušili, že se tam setkají.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*