Sex po šestinedělí – rutina nebo vzrušení?

Kdy přijde chuť na sex po porodu ze strany ženy je velmi individuální. Záleží také na samotném průběhu porodu, zda bylo dítě na svět porozeno přirozenou cestou, císařským řezem, s menšími či většími problémy.

Rizika spojená s předčasným sexem

Je předem jasné, že překážku zde činí i drobné šití v oblasti rodidel. Žena je velmi rozbolavělá a na sex nemá ani myšlenky. V hlavě jí běží péče o miminko, což je krmení, přebalování a uspávání, kdežto muž tuhle stránku věci až tak nevnímá a sex by mohl mít prakticky okamžitě. Ovšem platí tu pravidlo, že by na vás neměl pospíchat tak dlouho, dokud na to nebudete připravená.

4601816015_e8a445c65c_z

Jsou přece i jiné způsoby, jak muže vzrušit. Vy jste ta unavená, která nespí a vstává k miminku, partner by to měl přece jenom pochopit. Měsíc a půl by pro vás měl být sex skutečně tabu. Je tu nejen riziko poškození stehů, poranění rodidel, ale i infekce. Jste stále „otevřená“ a krvácíte. Během šestinedělí se krvácení zklidňuje a mění ve slabé špinění. Rozhodně není, kam spěchat, sex vám neuteče a rozhodující je, aby se děloha správně zavinula a eventuální stehy dobře zhojily. Po prohlídce, kdy vám lékař řekne, že je vše v pořádku, můžete začít přemýšlet o sexu. Jestli ho chcete, máte na něj chuť nebo by to bylo z vaší strany jen přemáhání se, poznáte sama.

Do jaké míry se na sex budete těšit i taková bude odezva

Pokud vás stále bolí oblast rodidel, sex vám může být nepříjemný. Spíše, než o vzrušení, je sex rutinou. Je tomu skutečně tak, protože ač zdánlivě roztažená rodidla po porodu mohou být zúžená a partner do vás bude i hůře pronikat. Řada žen má však pocit, že prožívá opak a muže nemohou pořádně sevřít, protože jsou rodidla příliš volná. Každá žena má tedy trochu jiné zkušenosti, ale většina se shoduje s tvrzením, že první pokusy o sex jsou pro ženu velmi choulostivé. Posilování pánevního dna ženě pomůže získat zpět sebedůvěru.

15224067403_ec01b04f6c_z

Nejlepší forma, jak se vrátit zpět do sexuálního života před porodem je i masturbace. Klidně partnerovi ukažte, kam může sáhnout, kde je to pro vás přijatelné. Postupně najdete jistě i milostnou polohu, která vám bude vyhovovat. Prevencí proti drobným trhlinkám jsou na trhu lubrikační gely.

Foto: flickr.com (Sarah Scicluna, Captured Writer, Tamara Álvarez)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*