Pět tipů, jak přežít podzim

Jak se na podzim vyhnout depresi, utéct nachlazení a čerpat energii i za špatného počasí a dlouhých nocí? Poradíme vám, jak letošní podzim přežít ve zdraví a pohodě!

Podzim bývá neradostné období – najednou máme více povinností, méně chuti do života a také méně příležitostí utéct od toho všeho pryč. Ale i za špatného počasí se dá podniknout spousta věcí, které vám mohou pomoci podzim přežít.

Naučte se něco nového

Až se budete během dlouhých podzimních večerů nudit, za okny déšť a tma, zkuste něco nového. Najděte si na internetu nový recept, vydejte se na hodinu zumby, přečtěte si knížku z oblasti, kterou běžně nepreferujete nebo se podívejte na pěkný film.

Vyzkoušejte pletení, pusťte se do úklidu, zpívejte si karaoke. Fantazii se meze nekladou. Důležité je neuzavírat se do sebe samého, nenechat nepříjemné myšlenky, aby nás pohltily. Podnikejte tyto nové činnosti s rodinou či partnerem.

Sportujte a spěte

Co jiného může člověku zlepšit náladu, než právě když se dostatečně vyspí a odreaguje se sportem?  Zkuste běh nebo procházky rychlou chůzí, choďte si večer lehnout dřív a snažte se spát alespoň osm hodin každý den.

Vytvořte si rituály a jistou pravidelnost. Nebudete tak trpět pocitem, že se plácáte na jednom místě. V úterý večer vyrazte plavat, v sobotu ráno si přispěte a dejte si speciální snídani. Před spaním si přečtete pár stránek v knížce, po probuzení se rozehřejte několika dřepy.

Pijte, jezte, relaxujte

Vybírejte si takové potraviny a nápoje, které vám dodají vše, co potřebujete. Jezte hrušky, jablka a další ovoce, nevyhýbejte se citrusovým plodům, v nichž je spousta vitamínu C. Pijte bylinkové čaje na imunitu a černý nebo zelený čaj na únavu.

Čas od času si dopřejte hořkou čokoládu, lehněte si na pohovku v obýváku a relaxujte za poslechu příjemné hudby.