Jak se zbavit černých teček? Přinášíme několik tipů!

Trápí vás černé tečky? Snažíte se s nimi bojovat, ale stále marně? V našem článku se dozvíte všechno, co potřebujete vědět, abyste válku s černými tečkami konečně vyhrály. Tak pojďme na to!

O černých tečkách slyšíme ze všech stran… z časopisů, televize i internetu. A není snad jediné ženy, kterou by alespoň jednou nepotrápily. O co se vlastně jedná? Černé tečky jsou rozšířené póry zanesené odumřelými buňkami, mazem a bakteriemi, které jsou součástí každé kožní mikroflóry. Tyto bakterie milují maz a proteiny, které se v pórech nachází a dochází k množení. Následně vzniká zánět, který my známe jako nehezké a mnohdy bolavé pupínky. A jak tomu všemu tedy předejít?

Pravidelně odličujte.
Pravidelně odličujte.

Čistěte pravidelně svou pleť!

Pokud chcete černým tečkám opravdu předcházet, dbejte na pravidelné čištění své pleti, a to nejenom večer, ale i ráno. Pravidelně si proto odličujte obličej i dekolt. Pokud ovšem používáte na čištění pleťovou vodu, neměla by obsahovat alkohol! Díky pravidelnému čištění zabraňujete usazování mazu a nečistot v pórech, díky čemuž zabraňujete bakteriím v jejich hodování a tvorbě pupínků.

TIP: Sráží vaše sebevědomí křivé zuby? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka zhotovená na míru.

Pomohou masky i peeling.
Pomohou masky i peeling.

Pravidelný peeling a kyselina salicylová

Mnoho kosmetiček doporučuje v boji proti černým tečkám také pravidelné peelingy, které zajistí, že nebude docházet k zanášení pleti odumřelými buňkami. Pleť navíc bude zářivá a hladká. Peeling stačí provádět jednou až dvakrát týdně. Pamatujte, že cílem není sedřít si kůži z obličeje, ale pouze jemně odstranit tu odumřelou.

Velmi oblíbeným pomocníkem na aknózní pleť s černými tečkami jsou také přípravky s kyselinou salicylovou. Ta v kombinaci s kyselinou glykolovou zbavuje nadměrného mazu a výrazně redukuje hnisavé pupínky. Pokud máte ovšem citlivou pokožku, raději se jí vyhněte, je totiž poměrně agresivní. Alternativou pro vás v takovém případě mohou být bahenní mýdla a masky.

V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelnou hydrataci pleti každý den. Přípravků je spoustu a jsou rozlišené dle typu pokožky. Vyzkoušejte jich více a uvidíte, který je ten pravý pro vás.