Výběr první podprsenky, jak postupovat?

Čas cestuje jako o závod a z malé holčičky se pomalu stává dospívající žena, která potřebuje svou první podprsenku. Nejčastěji k tomu dochází mezi jedenáctým a třináctým rokem, ale v dnešní době chtějí mladé slečny nosit alespoň jednoduché sportovní podprsenky mnohem dříve. Jak ovšem vybrat tu první opravdovou? Jak by měla vypadat a na co se zaměřit?

Na co při výběru dbát?

female-832266_640Při výběru první podprsenky je potřeba zaměřit se na správně zvolenou velikost, vhodný tvar podprsenky, materiál i barvu. Jedná se o poměrně důležitá kritéria, která je pro pohodlí při nošení nutné dodržet. Nezapomeňte na to, že podprsenky jsou vyrobené z elastických materiálů. Zakupte proto o přibližně pět centimetrů menší obvod. Ten se totiž nošením a praním spolehlivě po čase vytáhne a podprsenka by vám mohla být veliká. Nová podprsenka se proto správně zapíná vždy na nejvolnější háček.

Nejčastěji bývají první podprsenky s rozměry 70, 75 či 80 kolem hrudníku a s velikostmi košíčků A, B či C.

Důležitý je také tvar a materiál!

Kromě velikosti je také důležitý tvar podprsenky. Ta musí dobře sedět, nesmí tlačit, nikde vadit… Pokud špatně sedí pouze na jedné straně, rozdíl lze pohodlně vyřešit vycpávkami. Pro optické zvětšení prsou je dobré zvolit push-up podprsenky, ale pamatujte na to, že méně je mnohdy více.

Materiál, ze kterého by měla být první podprsenka vyrobena, by měl být vzdušný a příjemný. Vyhýbejte se z počátku různým krajkám a ozdobám. Ty mohou být při prvním nošení velice nepříjemné, často škrábou a navíc bývají pod upnutými svetry vidět. A to pro první podprsenku není zrovna vhodné. Zapomeňte také na umělé materiály! Podprsenku budete nosit celý den.

shoes-429944_640

Pokud se již nedočkavě hrnete na nákup, myslete na to, že podprsenka opravdu musí být pohodlná. A jaké zvolit barvy? Zapomeňte na křiklavé a sáhněte po bílé, černé a béžové. Uvidíte, že se vám budou hodit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*