Udělejte tyto tři změny a podpořte tím naši planetu

Že je lidstvo zkázou pro sebe samotné se začíná projevovat s moderní dobou. Zahlcujeme se odpadem, znečišťujeme životní prostřední, zvykli jsme si na takový životní standard a zapomínáme na to, aby vydržel i našim dětem. V životě používáme mnoho zbytečností, které jsou neekologické a zbytečně vytváříme mnoho odpadu. Udělejte ve svém životě alespoň tři změny, kterými podpoříte životní prostředí a naši planetu Zemi.

Recyklujte odpad

Pokud zatím nerecyklujete odpad, zkuste tuto skutečnost změnit. Popelnice na recyklovaný odpad jsou nyní na každém rohu v České republice a je skoro hřích vhodit skleněnou láhev do běžné popelnice. Třídit můžete sklo, papír, plasty, nápojové kartony a nyní často i bioodpad. Na ten mnohdy lidé zapomínají. Suché pečivo apod. můžete věnovat i vašemu sousedovi, který je myslivec či chovatelem. Hledejte cesty, kterými se budete chovat k planetě tak, jak si zaslouží.

Bez sáčků a igelitek? Jde to!

Velkým problémem je především plast a výrobky z něj. Vyhněte se proto v obchodech igelitovým sáčkům a taškám. Stačí, když si na nákup vezmete svou látkovou tašku a látkové pytlíky, do kterých dáte ovoce a zeleninu. Vyrobit si je můžete ze starých látek či záclon. Stačí do nich ovoce nandat, nalepit kód, který poté snadno ztrhnete a sáček použijete znovu. Nemusíte zbytečně planetu zamořovat dalším odpadem. Myslete také na to, že spousta druhů ovoce a zeleniny má svůj tzv. přirozený obal a další nepotřebuje, viz pomeranče, banány, cibule atd.

Bez plastových lahví? Jde to taky!

Dalším krokem je pořízení vlastní láhve na pití, do které si můžete připravit vodu, šťávu, džus s vodou či čaj. Jsou vhodné i pro cestovatele, kteří si tak snadno načepují vody vždy do své lahve. Koupit si dnes můžete také bambusové kelímky na kávu sebou. Díky tomu nevytváříte další odpad z kelímků na kávu a čaj.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*