Domácí peeling: Jak si jej vyrobit snadno a rychle?

Pravidelnou péči o pleť si zaslouží snad každý. Dopřejte své pleti dostatek výživných látek a péče, která ji udrží fit a s mladistvých vzhledem. Díky peelingu prokrvíte pleť, promasírujete a zbavíte odumřelých kožních buněk. Nechce se vám však peeling stále kupovat? Připravte si ho doma z několika ingrediencí.

Nakupte si zásoby

K vytvoření domácího peelingu na tělo či obličej vám poslouží jen pár přísad. Potřebovat budete olej, ať už kokosový, olivový, jojobový, makadamiový či mandlový. Na tělo můžete použít klidně olej kokosový či olivový, či je smíchat. Na obličej však doporučujeme spíše olej jojobový či jednoduše olej kvalitnější, který pleť zároveň účinně vyživuje. Dále v peelingu nesmí chybět brusná složka, tu může zastoupit cukr, rozemletá kávová semínka, oříšky či jemný písek. Záleží, zda chcete drsnější peeling na tělo či jemnější na obličej. Třetí přísadou by měl být esenciální olej. Ten vybírejte především podle účinků, které od něj vyžadujete a též podle typu pleti, který máte. Pokud máte mastnější pleť a trpíte akné, dopřejte si pár kapek tea tree oleje či citrusového oleje, pokud chcete, aby si vaše pleť odpočinula, doporučujeme olej levandulový.

Pravidelný peeling

Preventivně prováděný peeling je skvělým způsobem, jak předcházet tvorbě akné a celulitidy na rizikových místech. Díky peelingu totiž dochází k promasírování pokožky a jejímu prohřátí. Do peelingu můžete přidávat také skořici, zázvor či chilli, pokud jej používáte na tělo. Díky koření bude mít peeling též zahřívací účinky a je prevencí vzniku celulitidy. Na obličej používejte jen jemné oleje a esenciální oleje a jemnější kousky abrazivní látky. Po peelingu na krém naneste hydratační krém. Nezapomínejte peeling provádět pravidelně, nejlépe dvakrát týdně. Stačí sáhnout po kvalitním oleji, kouskách rozemleté kávy a esenciálním oleji. Vaše pleť bude po peelingu doslova zářit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*