6 věcí, které oslabují obranyschopnost organismu. Vyvarujte se jim

Snad více než kdy jindy je nyní nutné posilovat imunitní systém, tedy obranyschopnost organismu. O tom, jak posilovat imunitní systém jsme vás již informovali. Na jaké věci a činnosti byste si však měli dát pozor, aby váš imunitní systém zbytečně neoslabovaly?

Různé faktory

Na imunitní systém nemá vliv jen složení stravy, dostatek pohybu, ale i váš celkový životní styl. Rozhodující je například i to, kolik hodin za den spíte, jak moc pracujete, ale i problémy ve vztazích.

Léky proti bolesti

Některé léky proti bolesti, například steroidní léčiva, ale i nesteroidní protizánětlivé léky mohou poškozovat střevní výstelku, což má za následek vznik tzv. syndromu propustného střeva. Díky tomu se do těla dostávají bakterie a toxiny a snižují se funkce imunitního systému.

Antibiotika

Dalším rizikem jsou samozřejmě antibiotika, která také poškozují střevní výstelku. Berete-li antibiotika, nezapomínejte proto i na dostatečný přísun probiotik, která udrží vaše střeva v lepší kondici.

Alkohol

Chcete-li udržovat váš imunitní systém v dobré kondici, zapomeňte na alkohol. Střídmé pití, například piva či sklenky vína dvakrát do týdne, vám nijak neuškodí. Nadměrná konzumace alkoholu však sebou nese mnoho negativních rizik pro vaše zdraví.

Diety a očistné kúry

Na zdraví střev mají vliv samozřejmě i drastické diety a očistné kúry. Strava by měla být pestrá a vyvážená a sklenice očistného džusu vám nijak neublíží, za to časté popíjení očistných džusů a držení diet přinese zhubnutí, ale ne posilu pro imunitní systém.

Vyčerpanost

Máte toho v práci nad hlavu a jste vyčerpaní? Chronické vyčerpání, nedostatek spánku a odpočinku celkově oslabuje imunitní systém. Dopřejte si proto v těchto dnech také dostatek klidu a spánku.

Samota

Možná vás to překvapí, ale na obranyschopnost má vliv také osamělost. Chronická samota, riziková především u starších osob, může ovlivnit zdraví imunitního systému. Nezapomínejte proto nyní na své blízké v pokročilém věku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*