Nesprávný pohled na zdravý životní styl: Nemáte ho i vy?

Lidé si často pod spojením zdravý životní styl představí striktní jídelníček, konzumace jen ovoce a zeleniny a neustálé omezování. Tento pohled je bohužel nesprávný a často vede k tomu, že se o zdravý životní styl lidé dále nezajímají, jelikož mají pocit, že by se museli příliš omezovat a striktně změnit dosavadní život.

Co je zdravé?

Zdravý životní styl by měl být zdravý pro vaše tělo, měl by obsahovat pestrý jídelníček, dostatek pohybu a snahu vyhnout se nezdravým návykům, jako je kouření či nadměrná konzumace alkoholu. Neznamená to ale, že už si nikdy nedáte čokoládu, sušenky nebo vaši oblíbenou pizzu. Zdravý životní styl je také o tom, že se vy budete cítit spokojení, zdravý, a ne vystresovaní z toho, že jste za daný den snědli příliš kalorií. S tím souvisí i počítání kalorií, které jste snědli, na to zapomeňte a raději se soustřeďte na pestrost jídelníčku, který by se měl převážně skládat ze zdravých ingrediencí.

Rychlé změny

Velkou chybou je také to, že se lidé snaží na zdravý životní styl přejít ze dne na den, přitom taková změna vyžaduje měsíce a roky. Začněte se změnou životního stylu pomalu, ať si jej zbytečně neznechutíte a nevzdáte to hned na začátku. Dobré je začínat zdravými snídaněmi, postupně ubírat na mase a mléčných výrobcích a hledat si cesty, jak do jídelníčku přidat ovoce a zeleninu. Postupně se zbavujte také návyků v podobě pití kávy či kouření. Půjde to pomalu, ale brzy si na změnu zvyknete a budete za ni rádi.

Hledejte rovnováhu

Důležité je také ve zdravém životním stylu hledat rovnováhu. Nikdo z nás nevydrží celý život jíst jen zdravě. Hledejte proto rovnováhu ve vašem životě i ve stravě. Pokud jste si například dopřáli tučnější či nezdravější oběd, dbejte na to, aby byla večeře jen lehká a zdravá.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*