Jak zmírnit chronický zánět kůže

Chronický zánět kůže neboli neurodermatitida je kožní nemoc nepříjemného rázu. Nemocnému se totiž olupuje kůže a také svědí. Příčiny jsou různé, ale velmi často se jedná o potravinovou nesnášenlivost.

Velké podezíravosti se dostává už i oblečení, kde může za důsledkem stát chemikálie z něj. Také úroveň našeho životního prostředí není až tak uspokojivá. Ať je to, jak je to, je potřeba se podívat na to, co takové kůží prospěje. Z hlediska domácího ošetření pomáhá Kleopatřina koupel, obklady z čaje a také modré světlo.

stažený souborKleopatřina koupel

Tato koupel je pro tělo jako balzám. Velmi dobře působí na pokožku a zmírňuje svědění, které je dáno olupujícími se šupinkami. Kůže se promastí a také zklidní. Součástí Kleopatřiny koupele je mléko a olivový olej. Po koupeli jen kůži jemně osušte, už se čistou vodou nesprchujte. Účinné látky tak během noci prostoupí do vaší kůže a zlepší i její stav.

Obklady z čaje proti svědění

Je to jednoduché a účelné. Stačí jen uvařit černý čaj a namočit do něj šátek. Ten si přiložíte na postižená místa. Černý čaj je plný tříslovin, které stahují póry a nedá tak všanc propuknout většímu vysušování. Pokožka se tak udrží déle stabilní a nevysychající.

images

Modré světlo

Alternativní cestou, která je nákladnější, než předchozí péče, je modré světlo. Jeho pulzace napomáhá k blokaci činnosti špatných bílých krvinek, které zánět mohou spouštět. Poraďte se s lékařem, zda je pro vás tato péče vhodná. Není ovšem hrazená, takže jste nuceni si na tento zázrak ušetřit peníze. Pokud vás trápí zánět kůže s touto příčinou, modré světlo vám pomůže. Otázkou je, co je vlastním spouštěčem pro váš druh zánětu kůže. Pokud je to něco jiného, je potřeba pátrat i po jiné léčbě. Modré světlo vám medikaci nenahradí. Je to jen řešení, které nemusí plně vyhovovat každému.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*