Jak spolehlivě vyzrát na kruhy pod očima?

By: Mic445

Trápí vás kruhy pod očima? Přemýšlíte, jak vlastně vznikají? Rádi byste s nimi jednou pro vždy zatočili, nebo je alespoň zmírnili? Pojďme se podívat, jak na to!

Proč vznikají kruhy pod očima?

Pohled do zrcadla ihned po ránu může leckoho trochu vyděsit. Zase tam jsou, ty kruh pod očima. Jak to? Kruhy pod očima jsou často důkazem probděné noci a nedostatku spánku. Svou roli kromě toho hrají i genetické předpoklady či celkový životní styl. Pokožka kolem očí je totiž velice citlivá a tak se na ní veškeré škodliviny objevují opravdu výrazně. Kruhy pod očima také vznikají v případě, že je v této oblasti omezen průtok krve a lymfy.

Velice často se s kruhy pod očima pojí také váčky a otoky, které vznikají v důsledku zadržování tuku a vody.

By: Timothy Krause

U každého je to ovšem jiné!

Každý člověk má ovšem kruhy pod očima z jiného důvodu a pro jejich účinné odstranění je nutné znát příčinu. Kruhy pod očima mohou být nejen z pracovního vypětí, ale také kvůli zadržování tekutin v těle, chudokrevnosti, alergiím, špatné životosprávně či změně hladiny hormonů v těle.

Rychlá pomoc aneb zbavte se jich!

Rozjasnit pokožku kolem očí a zmírnit váčky a kruhy pod očima lze pomocí chladu například z kostky ledu, kterou přiložíte na postiženou oblast a jemně s ní masírujete. Stejně může pomoct i ochlazená kávová lžička či čerstvá salátová okurka, která má navíc i pár blahodárných látek. A proč je chlad tak zázračný? Jeho působením se pokožka prokrvuje.

Pokud chcete proti kruhům pod očima bojovat z dlouhodobějšího hlediska, dbejte na dostatečný pitný režim, dostatek železa, vhodné krémy a klidně i občasnou masáž.

By: Timothy Krause

Kruhy jako předzvěst nemocí

Samotné kruhy pod očima mohou ovšem signalizovat i různé zdravotní problémy, a proto není radno je tak úplně podceňovat. Tmavé zabarvení může informovat nejčastěji o onemocnění jater, srdce, ledvin či střev, o narušení činnosti štítné žlázy či o špatně fungujícím metabolismu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*