Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Ženská krása je již odedávna podtrhována krásnými šperky, které dokáží dodat ženskému vzhledu patřičný šarm a eleganci. Zvláštní důraz je vždy kladen na náušnice, právě tento módní prvek prošel historií dlouhou tisíce let, aby i nyní mohl zdobit každou ženu, která ráda dokáže, že se řadí mezi dámy, které dobře vědí, jaká móda vévodí aktuálním trendům.

Ačkoliv jsou dnes již náušnice považovány za samozřejmost, tak se za jejich nošením se skrývají mnohdy dlouhé hodiny výběru. Každá žena je unikátní, ať už svým vzhledem nebo svojí povahou, u náušnic se však bere v potaz především tvar obličeje, který je směrodatným aspektem pro správný výběr náušnice.
Dokonce i u samotného výběru náušnic lze udělat velmi snadno chybu, té bychom se ovšem měly vyhnout, jelikož by se mohlo jednat i o nepříjemné faux pas, obzvláště pokud si takové náušnice vezmeme do vybrané společnosti, kde je kritizován každý detail ženského vzhledu.

Není ovšem čeho se obávat, stejně tak jako na ostatní druhy módních prvků, tak i na výběr náušnic existuje jednoduchý návod, který pomůže ženám s výběrem toho pravého šperku, který snadno zaujme a bude dokonale ladit nejen k obličeji, ale i k celému outfitu.
Tvar obličeje považujte za důležitý, bude na něm záviset váš výběr. Rozeznáváme 4 základní typy obličejů podle jejich tvaru. Ve skutečnosti je jich mnohem více, ale důraz je třeba dbát na hlavní tvar, nikoliv na drobné struktury obličeje.

Zkosený tvar obličeje
Zkosený tvar obličeje připomíná vzdáleně tvar trojúhelníku, kdy se oblast čelist zkoseně zužuje směrem k bradě. Ženy tohoto tvaru obličeje mají ve výběru největší svobodu. Šperky jsou v oblasti obličeje používány pro optické zjemnění detailů, které vizuálně změní tvar obličeje. V tomto případě se skvěle vybírají šperky všeho typu, vhodné jsou šperky různých geometrických tvarů, od spirály až po kruhy nebo závěsné střapce.

Kulatý obličej
Pokud je vaším cílem zmírnit vizuální podobu kulatého obličeje, tak je vhodné vybírat náušnice, který jeho tvar nebudou ještě více zaoblovat, ale naopak se postarají o prodloužení. Vhodné jsou v tomto případě dlouhé náušnice, klidně i výraznějších barev. Vyhýbejte se ale všem kulatým, kulovitým nebo zaobleným tvarům náušnic. Samotné náušnice vybírejte tak, aby byly výrazné a byly v kontrastu například s barvou vlasů.

Hranatý obličej
Většina žen s hranatým obličejem se snaží o zjemnění těchto rysů, aby samy působili jemně. Je proto vhodné i módu vybírat opatrně, především aby nepůsobila ostře a upozorňovala na sebe nějakým extravagantním tvarem. Zvolte si vždy oblé náušnice, které budou působit jemně, vyhněte se barvám, které na sebe budou upozorňovat.

Oválný obličej
Pro tento tvar obličeje lze učinit širší výběr a to podle toho, jestli chcete spíše dosáhnout podoby kulatého nebo zkoseného obličeje. V tomto případě by měly být směrodatné i vlasy, pokud máte volně spuštěné vlasy, tak se nebojte používat kulaté náušnice, naopak u kratších nebo sepnutých vlasů je vhodné použít protáhlé náušnice, které opticky prodlouží obličej.

ibiyt 002

Tvar obličeje hraje důležitou roli, ale orientace výběru náušnic by měla souviset i s vaší oblečením, náladou, životním přístupem, povahou a například i zaměstnáním. Ať už si budete vybírat jakýkoliv tvar náušnic, tak dbejte i na váš osobní vkus, jelikož vás nikdo neodhadne lépe než vy sama.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*