Koženková bunda, jeden z nejuniverzálnějších kousků šatníku

Koženková dámská bunda patří na jaře a na podzim k nejoblíbenějším a mnoho žen na ni v různé podobě nedá dopustit. V různých obměnách snad nikdy nevyjde z módy a vypadá skvěle v každé barvě. Tato dámská bunda může mít mnoho podob a každá žena si může vybrat tu svou.

Trendy v oblasti koženkových bund

Jaké jsou momentální trendy? Dnes je nejvíce populární verze „křivák“, dále bunda ozdobená kožíškem, a co se týče délek, vedou bundičky kratší do pasu nebo pak naopak delší vypasované kabátky, která elegantně zakryjí pozadí. Krásně vypadají široké cípaté límce, a to na bundě rozepnuté i zapnuté.

Co vzít úvahu při nákupu

Pokud si pořizujete koženkovou bundu, měly byste především vzít v úvahu zbytek vašeho šatníku včetně botníku, aby se vám hodila k co nejvíce věcem. Pak asi nejspíše sáhnete po barvě černé, béžové nebo hnědé. Najdou se ale i takové ženy, které tomuto stylu zcela propadly a rády si pořídí bundiček hned několik, v různých barvách. Není problém sehnat křivák růžový, žlutý nebo třeba zelený. Pokud se vám barevnost líbí, nebojte se jí. Skvěle oživíte fádnost našich ulic. Především jarní dámské bundy mohou klidně hýřit barvami, proč by taky ne?

Přednosti koženkových bund

Jaké výhody má koženková dámská bunda? Především v ní budete vypadat mnohem elegantněji, než v jiných typech a ať už ji vezmete k sukni či kalhotám, teniskám nebo podpatkům, neprohloupíte. Výborně se kombinuje a není těžké ji sladit se zbytkem outfitu. Samozřejmě, přemýšlet nad tím musíte, protože pokud zvolíte jinou barvu bundy, bot i kabelky, pravděpodobně nebudete vypadat dobře. Určitě oceníte jednoduchou údržbu, o bundičku se téměř nemusíte starat, a pokud se ušpiní, je omyvatelná. Nosí se pohodlně a možná se budete divit, jak se budete cítit rázem jinak, jakmile si ji obléknete.

Jaký typ koženkové bundy zvolit?

Většina koženkových bundiček a křiváků padne jakékoliv postavě, ale mohou tu být samozřejmě výjimky. Malé a štíhlé postavě bude slušet vypasovaný střih, dovolit si můžete členění a různou délku. Baculatější postavě zalichotí kratší dámské bundy do pasu, třeba zkombinované s delším trikem. Vyhněte se vycpaným ramenům a rukávům, zbytečně by vás „nafoukly“. Pokud naopak potřebujete trochu opticky přidat vašim ramenům, nebojte se různých cvočků nebo prošívaných rukávů. Pozor si dejte na detaily. Stříbrná barva zipů a druků nebude ladit se zlatými doplňky a naopak.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*