Nehty a vlasy v létě

By: Courtney Rhodes

Na dovolené jste si sice odpočinuli, ale to samé nelze říci o vašich vlasech a nehtech. Poškozené vlasy a roztřepené nehty jsou nepěkným důsledkem špatné péče.

Také pokožka má sklon k vysušování, což je další důvod, proč se o sebe v létě starat trochu jiným způsobem.

Vlasy, pokožka i nehty jsou fit

By: Wicker Paradise

Narušená struktura vlasů a jejich přirozená obranyschopnost s létem klesá. Koupete se v moři, v rybníce a také se opalujete. Sluneční paprsky a voda vlasům škodí a zesvětluje se jejich pigment. Pokud nechcete přijít o svůj exkluzivní odstín barvy, používejte vlasovou kosmetiku, která vám navrátí barvu i lesk.

V létě jde především o regeneraci, která dodá vašim vlasům zase sílu a pevnost. Sbohem zacuchané a slepené vlasy. Když použijete zábal nebo vlasovou masku, vlasy by se po dovolené mohly zase vrátit do původního stavu. Nejlepší je ovšem prevence, která spočívá v používání kvalitního šampónu a kondicionéru. Stejně jako pokožka hlavy trpí nadměrnému vystavování slunci, tak i kůže celého těla. Hýčkejte své ruce, nohy a další části těla tělovým máslem. Bambucké máslo si v létě zamilujete. Pomůže vám odstranit zhrubělou kůži na loktech, kolenou a patách. Pleťová maska jedenkrát týdně s esencí Bachových květů je bezkonkurenční a regenerační krém je pro ženu i muže v létě samozřejmost. Nedovolí pokožce vysušování a umožní obnovu.

Nehty jsou další v pořadí, protože v létě jsou třepivé (od vody tenčí a měkčí). Posilněte je speciálními olejíčky a uvidíte, že jejich třepení je pro vás už minulost.

By: Courtney Rhodes

Ještě jsou tu nohy, které jsou v létě vystavovány slunečním paprskům a dalším vlivům. Chodíte-li navíc na boso, tak kůže může být i rozpraskaná. Regenerace spočívá v koupeli a peelingu. Přebytečnou zhrubělou kůži odstraňte po koupeli v mořské soli pemzou a ošetřete hydratačním krémem na chodidla a paty.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*