3 recepty na horké nápoje, které vás na podzim dokonale zahřejí

Pochmurné počasí, vítr a déšť, to vše je pro podzim typické. Dopřejte si během podzimu dostatek horkých nápojů a polévek, které váš organismus dokonale prohřejí a jsou prevencí chřipky a nachlazení. Jaké lahodné nápoje si však během podzimu pravidelně dopřávat?

Domácí kakao

Zapomeňte na kupované směsi na kakao a připravte si doma snadno a rychle domácí kakao. Potřebovat budete jen tři ingredience, a to mléko, med a kvalitní holandské kakao. Mléko si ohřejete v menším hrnci, přidáte pár lžiček kakaa a med. Pomalu budete mléko zahřívat. Nakonec přelijte kakao do hrnečků a dozdobit jej můžete pro děti trochou marsmallow. Kakao vás po podzimní procházce zahřeje a dodá ztracenou energii.

Bylinné čaje

Přes podzim a zimu nezapomínejte na čaj a konzumujte především čaje bylinné. Zelený čaj se pije méně teplý, tudíž vás tolik nezahřeje, častá konzumace černého čaje není příliš zdravá a čaje ovocné jsou často plné ibišku a kvalitní ovoce v nich chybí, proto vsaďte na čaje bylinné. Pravidelně je střídejte a dopřávejte si čaj heřmánkový, měsíčkový, meduňkový, mátový, třezalkový apod. Vždy záleží, jaké účinky na váš organismus od čaje vyžadujete. Měsíčkový čaj má čistící účinky, mátový léčí trávicí trakt a třezalkový čaj působí jako mírné sedativum. Nezapomeňte ani na čaj zázvorový, který je skvělou prevencí chřipky a nachlazení.

Kurkumové latte

Zlatý nápoj, který je nesmírně zdravý pro váš organismus a příjemně zahřeje. Připravte si jej z mandlového mléka, které zahřejete a přidáte do něj svitek skořice, špetku mletého černého pepře, lžička sušené kurkumy a lžička nastrouhaného kořene zázvoru, doslaďte směs medem či třtinovým cukrem. Přiveďte pomalu směs k varu. Poté odstavte a přelijte hned do šálků. Přejeme příjemné zahřátí!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*