Jak navést děti na zdravý životní styl?

Rádi byste, aby vaše děti jedli ovoce a zeleninu, sportovali a žili zdravým životním stylem? Pokud chcete dítě učit zdravému životnímu stylu, musíte začít nejdříve u sebe. Dítě se nejlépe učí napodobováním dospělých, tedy toho, co vidí u vás a ve svém okolí. Pokud tedy vy jíte k snídani sladké, nesportujete a nemáte zájem o své složení stravy, proč by vaše dítě mělo mít? Vydejte se na cestu zdravého životního stylu a vezměte své dítě sebou.

Změna začíná u vás

Začnete tím, že svůj vlastní životní styl upravíte tak, aby byl opravdu zdravý. Myslete na to, že by měla být změna postupná, aby měla opravdu smysl a vydržela vám. Zbavte se nejdříve nezdravých návyků, mezi které patří kouření, nadměrné pití alkoholu či kávy, poté přejděte na pravidelný pohyb a pestré složení stravy, ve které nechybí dostatečné zastoupení ovoce, zeleniny, netučného masa, luštěnin a celozrnných výrobků.

Pestrá strava

Svým dětem nabízejte zdravou stravu již od dětství, abyste ho navykli na to, že takovéto stravování je naprosto běžným. Pomůže vám to, že budete dítěti předkládat stravu pestrou a také potraviny, které jsou tvz. dětské, jako jsou sušenky apod., ale budou z celozrnné mouky a jednoduše zdravější.

Pozitivní přístup k pohybu

Dítěti byste měli jít příkladem i co se týká sportu. Pokud budete líní jít do 3. patra pěšky nebo ujít 200 metrů do obchodu, vaše dítě tento styl života brzy okouká. Motivujte své dítě k pohybu, nemusíte se nutně jednat o sportovní aktivity, ale o běžné denní procházky či přesuny.

Myslete na harmonii

Ve svém životě vždy myslete na harmonii zdravého a nezdravého. Nic se nemá přehánět a pokud vašemu dítěti nedovolíte ani nanuk s čokoládovou polevou, brzy mu zdravou stravu zošklivíte. Myslete na to, že je důležité najít harmonii ve zdravém a méně zdravém jídle, ale také pohybu a dostatku odpočinku. Nic se totiž nemá přehánět.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*