Jak na krásné ruce?

Pokud chcete mít krásné ruce, stačí dodržovat několik základních pravidel.

Ruce jsou naší vizitkou. Veškeré umění s makeupem nebo vkus v oblékání může smazat, když někdo uvidí popraskané ruce, záděry a nehty s oloupaným lakem. Věnujte se svým rukám alespoň pár minut denně a výsledek se dostaví.

Pijte vodu

Pro náš vzhled nemůže být nic horšího, než když pokožka nemá dostatek vody. Alespoň dva litry denně bychom měli vypít, abychom si udrželi mladistvý vzhled a abychom pokožku na rukou i všude jinde správně vyživili. Osm sklenic denně navíc není tak moc, abychom to nezvládli.

Vyspěte se dorůžova

Spánek pro krásu není žádný vymyšlený termín, nedostatek spánku se na našem vzhledu projeví téměř okamžitě. Spát bychom měli alespoň šest hodin denně, někdo však potřebuje třeba i dvanáct hodin.

Noste rukavice

Pokožka na rukou je velmi citlivá a reaguje na změnu prostředí. V zimě noste bavlněné rukavice, které zabrání prochládání a vysušování prstů, v létě se nezapomeňte mazat opalovacím krémem. Pokud myjete nádobí, berte si gumové rukavice, protože chemické prostředky zanechávají na rukou také stopy.

Pečujte o sebe

Pravidelně před tím, než jdete spát, byste si měli vyhradit pár minut pro „opravu“ své vnější schránky. Stejně jako se odličujete a mažete si obličej nočním krémem, i ruce si zaslouží vaši pozornost.

Důkladně je umyjte a poté namažte hydratačním krémem nebo glycerinem. Krém lehce vmasírujte, čímž prokrvíte pokožku a příjemně ruce uvolníte po celodenní námaze.

Protáhněte se

Stejně jako děláme cviky na záda či nohy, když jdeme běhat, měli bychom protáhnout i naše prsty. Obzvlášť se to hodí, pokud celý den děláte jednotvárnou činnost, jako je psaní na počítači.

Pro krásné nehty je vhodné dělat si pravidelně manikúru. Pokud nechcete chodit do kosmetických salónů, můžete základní manikúru zvládnout hravě i doma.