Finance řešte společně

By: Sheila Sund

V každém věku je to sice jinak, ale s ubíhajícími roky vás může přepadnout myšlenka, proč vlastně nemáte společnou kasu. Jedním důvodem je, že váš vztah na to ještě není dostatečně pevný a bojíte se, že přijdete o peníze nebo si vzájemně nedůvěřujete a strachujete se o utrácení peněz. Přečtěte si kdo je to lichvář.

By: Sheila Sund

Ať už je důvod jakýkoliv, můžete tím trpět. Nejprve si říkáte, že je to fajn, když vás pozve na drink a přispěje na nájem a dá něco málo na nákup, ale je to opravdu to, co vám stačí ke štěstí? Měli byste přece jenom řešit společné konto, nákupy častěji a spoustu dalších drobností. Každý muž je jiný, jeden si to uvědomí včas, jiný až po rozchodu.

Pokud chcete váš vztah udržet, většinou je společné řešení peněz a kasy vhodné zajistit ještě, než spolu začnete bydlet. Ujasněte si priority, rozvrhněte rodinný rozpočet, atd. Vyhnete se tak dalším nepříjemnostem a udělejte to, co možná nejdříve. Euforie z nadšení totiž může opadnout s prvním nájmem, na který vám partner nechce přispět.

Společná kasa je o důvěře

Znáte se, můžete si důvěřovat a víte, že jeden druhému by společné kasy nezneužil. Něco jiného je potkat někoho na diskotéce a po třech měsících si nechat zřizovat společné konto, než když jste spolu už pár let a stále máte každý své peníze a své útraty. V tomto článku nelze jednoznačně říci, co bude pro každého nejlepší. Někdo to neřeší a nevadí mu to, že dává jedna strana více a druhá méně. Nejhorší jsou ti, kteří to ovšem začnou vyčítat i po pár letech. To už byste ovšem s takovým mužem asi dávno nebyla. Nicméně jsou muži, kterým dělá radost ženě něco koupit, dělat společné nákupy a vůbec to neřeší. Je to o povaze, tak si ho proklepněte hned na začátku.

Finance – kámen úrazu řad domácností

Tu se něco rozbije, děti jedou na výlet, potřebují nové psací potřeby, atd. Vy na to nestačíte, protože nevíte, kam dřív skočit. Pokud máte společné konto, tak tyhle věci obhájíte, ale pokud si chcete koupit zase něco nového na sebe, můžete tím manžela pěkně rozzuřit. Každý, kdo je už nějaký ten pátek se svým partnerem ví, čeho se vyvarovat, aby ho nenastartoval něčím, co ho opravdu vytočí. Někdy vás zase překvapí on milým dárkem, když ví, že vy si nic pořádného nekoupíte. Každý jsme nějaký, ale vzájemně bychom se měli doplňovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*