Nebojte se copánků, zvládnete je i s kratšími vlasy!

Ženy se často mylně domnívají, že romantické účesy a copánky patří jen dlouhovláskám. U kratších vlasů je práce s jednotlivými pramínky sice o něco náročnější, není však nemožné vykouzlit nádherný plesový i každodenní účes. Jak na to?

Zapletený pixie cut

Máte-li sestřih na ježka, asi toho moc opravdu neupletete, se sestřihem „pixie cut“ už se ale pracovat dá. Zapletené pramínky delších vlasů mohou působit neobvykle a slušivě. Zvlášť pokud vám konečky již odrůstají a chcete skrýt nejednotný přeliv.

Postranní copánky

Pokud máte kratší vlasy či mikádo, velmi dobře budou vypadat copánky zapletené po stranách hlavy. Pracovat můžete s optickým zvětšováním objemu vlasů či s barevnými variacemi – máte-li melíry či zajímavé přelivy, nebojte se vystavit je na odiv!

Copánky a vlny

Spolu s copánky váš účes skvěle ozvláštní také vlny, ať už je vyrobíte pomocí kulmy či rozpletením dalších copánků. Vyzkoušet můžete také upletení copánkové korunky či čelenky, které v kombinaci s vlnitými vlasy působí princeznovsky a snově.

Zapletená ofina

Chcete-li vyzkoušet zajímavou variaci copánků a současně si uplést něco praktického, vyzkoušejte zapletenou ofinu. Tento účes vypadá jednak neobvykle a určitě upoutá pozornost, navíc se vám tak do očí přestanou plést neposedné pramínky z přerostlé ofiny či patky.

Drdoly

S mikádem se dá pracovat velmi kreativně. Francouzský cop můžete například zakončit takzvaným half bunem, polodrdolem. Ať už to pojmete ležérně či pečlivě, výsledek bude jistě stát za to!

Pokud se rozhodnete pro elegantní variantu drdolu, například při příležitosti návštěvy plesu či divadla, možná bude jeho zapletení náročnější. Na pomoc můžete využít tupírovací hřebeny, sponky a pinetky. Také lak na vlasy přijde vhod.

Dámy, nebojte se experimentovat s účesy. Copánky sluší každé!