Začíná plesová sezóna – jak se obléknout?

Pomalu se blíží období vánočních a maturitních plesů. Jak se obléknout, abyste zapadli do prostředí a udělali dojem?

Předně je důležité si uvědomit, na jaký druh plesu se vydáváte. To byste mohli zjistit v případě nejistoty z pozvánky. Záleží samozřejmě, jak moc bude večer formální, společenský nebo slavnostní.

Malá večerní toaleta

S tou si obvykle vystačíte na klasické plesy. Ideální jsou úzké pouzdrové šaty bez rukávů, které sahají zhruba ke kolenům. Jen těžko byste se mohly pohybovat bez punčoch, investujte do nějakých kvalitních. Lodičky na úzkém podpatku s uzavřenou špičkou by měly být samozřejmostí.

K takovému outfitu se skvěle hodí malá kabelka, ideální v černé barvě.

Velká večerní toaleta

Při této příležitosti mají šaty zvýraznit ženskou krásu a šarm, žena má být šperkem partnerovy garderoby. Nepsaný zákon říká, že šaty by měly být dlouhé po špičky střevíčků, ale ani kratší míra není vyloženě špatně. Dlouhé šaty se neobejdou bez hlubokého dekoltu. Rukávy jsou nahrazeny elegantními rukavičkami v barvě šatů.

Celé vzezření podtrhnou šperky, psaníčko a lodičky na vysokém podpatku, vše v neutrálních barvách nebo v barvách ladících s barvou šatů.

Jak se obléká muž

Zvolte oblek v tmavých barvách, šedý či černý. Dejte přednost motýlku před kravatou. Vyberte si pohodlné společenské šněrovací boty a ideálně tmavé ponožky, jednobarevné. Košile musí mít dlouhý rukáv. Elegantními doplňky jsou vesta, kapesníček do klopy a manžetové knoflíčky.

Smoking byste si brali v případě galavečera. Patří k němu výhradně motýlek a lakované boty. Můžete si vzít i klobouk.

Čemu se vyhnout

Určitě si na ples neberte letní šaty, světlý oblek, vícebarevné nebo vzorované košile, velkou kabelku  a bílé ponožky. Volte šaty podle postavy, měly by zakrýt vaše nedostatky. Důležitou součástí je také účes.