Snažíte se jíst pravidelně, přesto máte stále hlad? Povíme vám, co děláte špatně

Snažíte se hlídat váš kalorický příjem, ale také výdej? Dbáte spíše na zdravou stravu a zahřešíte si jen občas? Přesto vás často přepadá pocit hladu? Prozradíme vám, co stojí za častými pocity hladu. 

Nedostatečná hydratace

Pravdou je, že za častým pocitem hladu může stát nedostatečný pitný režim. I když si hlídáte příjem a výdej kalorií, může vám ve vašem jídelníčku chybět dostatek vody. Pokud se vám stává, že se najíte, ale již za hodinu a půl máte hlad, může být problémem právě nedostatek tekutin. Přizpůsobujte svůj pitný režim činnostem, které za den děláte, vaší fyzické kondici a počasí. Za parného dne toho po celém dni na zahradě vypijete jistě více, než v zimě, kdy většinu času trávíte doma. Dopřejte si také skleničku vody 15 minut před každým jídlem.

Nezapomínáte na vlákninu?

Problémem může být jednoduše i to, že ve svém jídelníčku zapomínáte na dostatečný příjem vlákniny. I když si hlídáte přísun bílkovin, sacharidů a tuků, můžete zapomínat na vlákninu. Ta vás totiž skvěle zasytí a chrání vás před předčasnými pocity hladu. Dopřávejte si proto stravu bohatou na vlákninu, tedy s obsahem čerstvého ovoce, zeleniny, luštěnin, semínek a ořechů.

Opomíjíte snídani?

Pokud ráno odcházíte z domova bez snídaně a ani v práci se nenasnídáte, činíte velkou chybu. Snídaně dopřává tělu energii po celé noci. Dopřejte si proto již ráno zdravou snídani, která vás uchrání před chutěmi na sladké a brzkým dopoledním hladem. Dbejte na to, aby byla snídaně vyvážená, bohatá na bílkoviny, sacharidy a vlákninu. Právě díky ní budete mít přes celý den více energie a pocity hladu vás jen tak nepřepadnou. Ideální je k snídani celozrnné pečivo, tvaroh s ovocem a granolou, popřípadě obilné kaše s ovocem a oříšky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*