Vneste do vašeho domu štěstí a zdraví pomocí těchto dvou rostlinek

Pokojové rostliny jsou ve většině domácností samozřejmostí. Dodávají totiž prostoru na útulnosti a současně doplňují kyslík. My se dnes podíváme na rostlinky, které údajně do domu vnáší štěstí, zdraví a peníze. Potřebují však vaší péči v podobě světla, tepla, hnojiva a zálivky. To určitě zvládnete!

Tlustice pro štěstí a peníze

Favoritka číslo jedna, přezdívaná též jako „dolarový“ stromek či „penízovka“. Mimo štěstí nosí do domu finance. Podobá se malému stromku, na kterém rostou nepravé mince. S každým novým lístkem se stáváte bohatšími.

Má ráda polostín a slušet jí to bude na parapetu ve směru jihovýchod, přesto jí zkuste dopřát 5 – 6 hodin denně jasného slunečního světla. Není však na mysli odpolední jasné slunce, to byste jí mohli spálit listy. Slunci jí vystavujte postupně. Neustále vlhká půda jí také nedělá dobře. Klidně omezte zalévání na jednou za 7 – 10 dní v letních měsících a v chladnějších měsících na každých 10 – 14 dní.

Tato miniatura se vzhledem bonsaje splňuje tedy svůj úkol dokonale. Čeká vás dlouhý, šťastný a zdravý život. Má silné oválné listy lesklého vzhledu. Někomu vykvete, někdo nevidí ani jeden květ za několik let. Pokud se chcete pokusit o to, aby vykvetla, zkuste následující radu. Na konci léta dejte rostlinu na místo, které jí poskytne několik hodin denního světla, přestaňte jí hnojit, omezte zálivku a v noci jí dopřejte úplnou tmu – pak vám snad v zimě vykvete. Tento proces bude totiž vnímat jako období odpočinku.

Aloe vera pro silné zdraví

Tato zázračná rostlina má hojivé a zklidňující účinky. Je vhodná na popálenou pokožku i projevy akné. Miluje slunce, ale daří se jí i v polostínu. Nemá ráda moc vody, stačí jí zalít jednou do týdne, někdy i jednou za tři týdny. Aloe vera udržujte v květináči poblíž kuchyňského okna na západ nebo jih. Od května do září můžete svou rostlinu bez problémů donést ven, ale pokud je zima, schovejte jí dovnitř. Hnojte opatrně (ne více, než jednou za měsíc) a pouze na jaře a v létě vyváženou recepturou.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*