Posilte s hot jógou nejenom svůj imunitní systém!

Slyšeli jste už o hot józe? Posiluje imunitu, protahuje svaly a nejenom to. Pojďme si toto netradiční cvičení v horké místnosti představit trochu podrobněji. O co se jedná, co očekávat a co si vzít na první lekci? To se dočtete v našem článku.

Co je vlastně hot jóga?

Hot jóga je jedním z mnoha druhů klasické jógy, která se cvičí v horké místnosti. Ta bývá nejčastěji vytopena až na teplotu v rozmezí 38-42 °C a hlavně se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Hot jóga je právě kvůli tomu o něco náročnější na provádění cviků a doporučuje se pro mírně a středně pokročilé. Pokud jste ovšem začátečníky a nebojíte se výzev, určitě můžete hot jógu vyzkoušet. Pokud naopak chcete ještě něco o chlup náročnějšího, můžete vyzkoušet power hot jógu.

Cvičit mohou kromě dětí snad všechny věkové kategorie. Záleží pouze na vaší fyzičce a vašem odhodlání.

yoga-263673_640

Co očekávat?

Od lekcí hot jógy očekávejte opravdové teplo. Speciální cvičební sály jsou totiž vytápěné nejenom horkým vzduchem ale i infra panely, které dovedou prohřát svalovou tkáň až do hloubky čtyř centimetrů. Váš organismus se proto zahřeje v opravdu krátkém čase a nejenom že se zrychlí, ale také zvýší všechny blahodárné účinky jógy. Je nutné počítat ovšem s tím, že ne každému teplo sedne. Někdo jej může považovat za příjemné, jiný zase za nesnesitelné.

Jaké jsou účinky hot jógy?

Hot jóga má spoustu účinků na lidské tělo a organismus. Pokud budete cvičit správně, protáhnete a posílíte svaly v těle, zlepšíte si rovnováhu, krevní oběh a dokonce si můžete skvěle pročistit lymfatický systém. Kromě toho se cvičením hot jógy posiluje kapacita plic, srdeční činnost a dokonce i imunitní systém. Věděli jste, že hot jóga působí také jako skvělá prevence proti virovým onemocněním?

yoga-1146281_640

Co si vzít na první lekci?

Pokud vás hot jóga přesvědčila a chcete se vydat na první lekci, nepotřebujete toho mnoho. Zabalte si lehké oblečení na cvičení, podložku na jógu, dva ručníky a hlavně dostatek vody. Pokud bude vaše fitness centrum požadovat ještě něco jiného, dozvíte se to zajisté na jejich internetových stránkách nebo od své cvičitelky. Tak hot józe zdar!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*