Jak vybrat jízdní kolo

Máte doma staré jízdní kolo přemýšlíte o jeho výměně? Dobře děláte, protože dneska je na trhu velký výběr druhů jízdních kol, které vám usnadní a především zpříjemní cestu nejen přírodou.

Před nákupem je nutné se rozhodnout, který povrch nejvíce preferujete. Základní dělení jízdních kol je na horská, silniční a trekingová kola.

racing-bicycle-161449_640

  • Horská kola

Horské kolo je ideální na jakýkoliv druh povrchu. Jeho využití je všestranné. Ideální je pro milovníky kopcovitého terénu. Horská kola se dále dělí na pevná nebo celoodpružená. Pevné horské kolo je pro jezdce, kteří jezdí z kopce, do kopce i po rovině a vyhýbají se těžším terénům. Naopak celoodpružené horské kolo je pro jezdce, kteří upřednostní náročnější kopcovité trasy.

  • Silniční kola

Nevýhodou silničního kola je jeho jednostranná možnost využití.  Omezují cyklistu pouze na tento druh povrchu. Naopak velkou výhodou oproti horskému kolu je značná rychlost. Díky minimální hmotnosti má maximální tuhost záběru.

  • Trekingová a crossová kola

Trekingová kol120150814042041a se hodí spíše pro turistické pojetí cyklistiky, hlavně pro delší nenáročné cesty. Naopak crossová kola jsou sportovnější jízdu, nejsou zatížena různými cyklistickými doplňky, které zvyšují hmotnost kola.
Počítejte s tím, že konečná cena jízdního kola bude vyšší, protože je dobré si rovnou nové kolo vybavit jednotlivými komponenty jako jsou: náhradní duše, pumpička, sada samolepících záplat, bidon s držákem, úložný prostor, tachometr, blatníky, rukavice, helma atd. Je pouze na vás, jaké bude konečné vybavení a vzhled kola.

 

Při nákupu nového kola máte několik možností. Buď si sami nastudujete, jaké parametry by Vaše vysněné kolo mělo mít, nebo se vložíte do rukou odborníka. Dnes můžete také využít různé inzertní a bazarové stránky a koupit kolo, jehož původní cena byla poměrně vysoká a jeho kvalita bude na lepší úrovni než nová kola za nižší cenu. Zkuste navštívit bazar jízdních kol, kde najdete bazarová horská kola, silniční, dětská a další. Při nákupu v bazarech, doporučujeme osobní převzetí a vyzkoušení.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*