Jak sjednotit pleť: krok za krokem

Se sjednocením pleti má problém mnoho lidí. Pupínky, pihy, skvrny, vrásky, to všechno nás trápí ráno při pohledu do zrcadla. Jak se těchto nedostatků zbavit?

Ke sjednocení pleti vám nepomohou jen kosmetické přípravky. Musíte zapracovat také na svém životním stylu a používat správnou kosmetiku.

Zdravý životní styl

Pijte hodně vody. Voda vyčistí pleť zevnitř a pomůže vám předcházet vráskám. Pijte aspoň dva litry vody denně a budete mít krásně hladkou pleť.

Jezte dostatek ovoce a zeleniny, vyhýbejte se nezdravému jídlu. Chemikálie, cukry a oleje v něm přispívají k nadměrné produkci kožního mazu. Jezte potraviny s dostatkem antioxidantů.

Chraňte pleť zvenčí

Používejte opalovací krém nebo kosmetiku s UV filtry. Ultrafialové záření totiž způsobuje na naší pleti barevné skvrnky, takže se nezapomeňte každý den namazat krémem s UV faktorem alespoň 15.

Pravidelné cvičení

Nejen pro krásnou postavu, ale také pro svěží pleť je třeba pravidelně se pohybovat. Nemusíte to přehánět s intenzitou. Nezapomeňte si zpocený obličej vždy opláchnout, aby se v něm neusazovala mastnota a nečistoty.

Zkuste peeling

Pokud jste do této doby nepoužívali peeling, měli byste jej vyzkoušet. Mrtvé kožní buňky je třeba čas od času odstranit, aby se naše pleť nezanášela a vypadala dobře. Profesionální peeling vám udělá dermatolog, nebo si v drogerii kupte chemický peeling či speciální peelingový kartáč. I domácí peelingy jsou lepší než nic!

Používejte správnou kosmetiku

Zvykněte si na aplikaci pleťových masek, které sjednotí barvu vaší pleti a vyhladí ji. Černých teček se zkuste zbavit pomocí speciálních krémů nebo improvizujte a mažte si obličej citrónovou šťávou. Na jizvy a pigmentové skvrny se hodí šípkový olej.

Nebojte se zakrýt zbylé nedostatky make-upem. Používejte korektor, makeup ve správném odstínu a slabou vrstvu pudru.