Doplňte si jídelníček rybím olejem!

Ačkoliv chuť rybího oleje není zrovna populární, s naším zdravím si dobře rozumí. Proč byste ho měli přidat do svého jídelníčku?

Ať už chcete nabrat spoustu svalové hmoty, jednoduše shodit pár přebytečných kilogramů nebo udělat něco pro své optimální zdraví a tělesnou i duševní pohodu, rybí tuk jako doplněk stravy by vám v tom mohl pomoct.

Rybí olej v kostce

Jedná se o formu mastných kyselin, která pochází z tkání tučných ryb. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny. V oblasti zdravotnických výzkumů se v posledních letech nejdůležitějšími složkami rybího oleje staly kyselina eikosapentaenová(EPA) a dokosahexaenová (DHA).

Pokud tučné ryby zařazujete do svého jídelníčku často, rybí olej vám nejspíš nemusí nic nahrazovat. Zvažte však nahrazení četnosti konzumace tučných ryb právě olejem, ten totiž na rozdíl od ryb neobsahuje rtuť.

S čím rybí olej pomůže

Jednou z hlavních výhod rybího oleje je zdravější úroveň cholesterolu v krvi. Ideální by bylo konzumovat denně tři až šest lžiček rybího oleje, čímž předejdete kardiovaskulárním onemocněním nebo zmírníte jejich průběh.

Pokud váš běžný jídelníček obsahuje dostatek ovoce, zeleniny a rybího tuku, pro zdraví svého srdce děláte maximum.

Když se ženám snižuje v souvislosti se stárnutím a menopauzou hladina estrogenu a dalších hormonů v těle, zvyšuje se riziko, že kosti nebudou mít dostatek vápníku, začnou řídnout a to může vést až k osteoporóze.

Konzumace rybího oleje podporuje zdraví kostí a snižuje riziko zlomenin a dalších zdravotních komplikací. Kosti samozřejmě potřebují také dostatek vápníku, který získáte například z mléčných výrobků.

Kde rybí olej seženete?

Rybí olej můžete koupit v každém větším obchodě nebo levněji přes internet. Existuje v podobě tablet či tekutý. Na jeho vlastnostech to nic nemění. Ceny nejsou vysoké.