5 tipů, jak být konečně spokojená se svým vzhledem

Krása a dokonalost jsou velmi relativní pojmy. Co jednomu připadá perfektní, jiný považuje za standard – a funguje to i obráceně. V souvislosti se vzhledem je posuzování ještě subjektivnější. Přesto existují nepsaná pravidla, jak se ideálu krásy alespoň přiblížit. Samozřejmě jím máme na mysli ten, jak jej vnímá většinová společnost. Pokud se sebou nejste spokojená a ráda byste udělala pár změn, držte se následujících tipů.

1. Naučte se líčit (a nepřehánějte to)

Líčení je nedílnou součástí looku moderní ženy, ovšem pozor – méně znamená více. Výraznému líčení odzvonilo a trendy přejí přirozené kráse. Abyste okouzlila okolí, rozhodně nepotřebujete tunu make-upu. A pokud jste navíc majitelkou mastné pokožky, bylo by kontraproduktivní, ucpávat si jím póry. Co však udělat můžete, je decentně zvýraznit rty nebo oční linky. Pokud si s líčením nevíte rady, svěřte se do péče dobré kosmetičky.

2. Pečujte o svou pleť

Druhý bod úzce souvisí s prvním. Kromě toho, že pečlivě zvážíte výběr kosmetických přípravků, dbejte na pravidelné čištění obličeje. Očistnou kúru, v rámci které kritické partie (zaměřte se především na tzv. T-zónu) zbavíte nečistot z okolního prostředí, mazu a bakterií, opakujte dvakrát denně. Trápí-li vás akné, používejte kvalitní krém na mastnou pokožku a nikoliv přípravky na bázi alkoholu (ty kůži vysušují a stimulují k produkci mazu).

3. Začněte se usmívat

Usměvaví lidé na okolí působí mnohem pozitivněji než zamračení. Odrazuje-li vás od úsměvů stav vašeho chrupu, zapracujte na něm. Stejně jako v případě problematické pleti je důležité pravidelné čištění za pomocí správných přípravků. Zároveň se vyvarujte nadměrné konzumaci kávy (případně rovnou přesedlejte na zdravější zelenou) a típněte poslední cigaretu. Lesk jako blesk pak zajistí aktivní bělení – samozřejmě přírodními přípravky, které jsou šetrné ke sklovině.

4. Pořiďte si oblečení, které vám padne

Provětrejte šatník a nekompromisně z něj vyházejte všechno oblečení, které nosíte nerada. Udělejte si místo pro nové, svěží kousky – jedině v nich se budete cítit svá a sebejistá. Projeví se to i navenek! A nezapomeňte celek umocnit detaily v podobě stylové kabelky nebo vkusných šperků. Nejlepší na tom je, že nepotřebujete desítky tisíc – outfit vyladíte velmi levně třeba pomocí cenově dostupných basic kousků. Nikdy nevyjdou z módy a umožňují nespočet kombinací.

5. Hýčkejte si své vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, nepřehlížejte je! Naprostým základem je investice do kvalitních barev, které vám kštici nevysuší. Následuje volba účesu, a to se ví, že s ohledem na tvar vašeho obličeje, typ postavy a styl oblečení. Budete-li se ve společnosti objevovat s mastnou hlavou a nepěkným odrostem, zabijete tím veškerou dosavadní snahu o změnu vzhledu.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*