4 a víc nápadů, s nimiž zvládnete dárky na poslední chvíli

Nestihli jste sehnat dárky pro všechny členy rodiny, nebo prostě nechcete zase obdarovávat zbytečnostmi, jejichž cena se nerovná skutečné hodnotě? Obdarujte své blízké vlastnoručně vyrobeným dárkem! Máme pro vás několik nápadů, jejichž realizace není příliš složitá a které určitě udělají radost každému.

Tyto tipy se dají uplatnit nejen na Vánoce, ale také při příležitosti narozenin, výročí nebo pokud budete chtít někoho z lásky obdarovat či mu poděkovat. Tyto ručně vyrobené dárky určitě zvládnete!

  1. Slánka a pepřenka

Menší sklenice se širším hrdlem můžete použít při výrobě slánky a pepřenky. Stačí dozdobit tak, aby ladily s interiérem kuchyně obdarovávaného.

  1. Dřevěná cedule

Nejenže se přiučíte práci se dřevem, která je velmi uvolňující, ale dáte svým blízkým nezapomenutelný, přitom skladný a pěkně dekorativní dárek. Na rustikální dřevěnou ceduli se skvěle hodí nápis – oblíbený citát z knížky, nějaké motivační motto nebo prostě jen vzkaz pro návštěvníky domu, pokud je cedule určena například nad vchodové dveře.

  1. Látkové podtácky

Pod hrnek a skleničku patří podtácek. Jenže ty se neustále ztrácejí a nikdy nejsou tam, kde je potřebujeme. Můžete tedy své blízké obdarovat takovým praktickým a milým dárkem. Látkové podtácky můžete dekorativně vyšít, nebo je nechat v minimalistickém duchu a pohrát si pouze s barvami.

  1. Kniha na recepty

Pokud chcete udělat radost nějaké zapálené kuchařce, vyrobte jí knihu na recepty. Stačí koupit sešit s tvrdými deskami a pěkně ho dekorativně ozdobit. Jestli předepíšete listy uvnitř, to už je na vás, ale nějaké věnování na přední stránce se určitě bude hezky vyjímat.

Co dál?

Praktickým dárkem může být držák na papírové kapesníky, nápis z lana, křídová tabule, malované mističky či ohřívače na ruce. Důležité je, aby vás výroba dárku bavila a předali jste do něj pozitivní energii.