Jaro je tu! Jak provést správnou očistu vašeho šatníku?

S novým obdobím roku přichází i nová chuť do života. Sluneční paprsky a přívětivější teploty nás lákají ven a probouzí v nás novou energii. S jarem přichází i touha po očistě, a to nejen tělesné, kdy se snažíme také zhubnout přebytečná kila, ale také očistě domova. Ta by se měla dotknout i vašeho šatníku. Jak provést jarní úklid ve vaší skříni, abyste se z toho nezbláznili?

Všechno ven!

Nejdříve všechno z vaší skříni vyndejte. To, co nosíte pravidelně, máte rádi a je v dobrém stavu (neoprané, apod.), můžete ihned vracet do skříně. Ostatní kousky oblečení si roztřiďte do tří hromádek: VEN ZE SKŘÍNĚ, kde by mělo být oblečení, které jste na sobě neměli déle než dva roky, takovéto oblečení se vám ve skříni jen válí a stejně si ho nikdy neoblečete, do druhé hromádky NEVÍM patří oblečení, u kterého si zatím nejste jisti. Třetí hromádka by měla nést název RETRO obsahující jedinečné a kvalitní kousky, které mohou jednoho znovu obohatit váš šatník, protože móda se stále vrací.

Co nechat?

Nyní přichází na řadu hromádka nechat. Jak se rozhodnout, co si nechat a co ze skříně odstranit? Podívejte se na každý kousek oblečení a řekněte si, zda vás bude mrzet, když se ho zbavíte či zda ho postrádat ani nebudete, jen se vám prostě líbí. Poradit vám mohou i vaši blízcí, kteří vědí, co vám nejlépe padne. Někdy je to těžké rozhodování, ale čas od času je to potřeba.

Co s nechtěnými kousky?

A co teď s kousky oblečení, kterých se chcete zbavit? Věnovat je můžete kamarádkám či kamarádům, darovat na charitu či prodat na webových stránkách zabývající se prodejem second-hand oblečení. Zkuste i second-handy v blízkosti vašeho domova, třeba starší oblečení rádi vykoupí. Po jarní očistě budete mít ve skříni zase místo na nové kousky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*