Jaro je tu! Jak provést správnou očistu vašeho šatníku?

S novým obdobím roku přichází i nová chuť do života. Sluneční paprsky a přívětivější teploty nás lákají ven a probouzí v nás novou energii. S jarem přichází i touha po očistě, a to nejen tělesné, kdy se snažíme také zhubnout přebytečná kila, ale také očistě domova. Ta by se měla dotknout i vašeho šatníku. Jak provést jarní úklid ve vaší skříni, abyste se z toho nezbláznili?

Všechno ven!

Nejdříve všechno z vaší skříni vyndejte. To, co nosíte pravidelně, máte rádi a je v dobrém stavu (neoprané, apod.), můžete ihned vracet do skříně. Ostatní kousky oblečení si roztřiďte do tří hromádek: VEN ZE SKŘÍNĚ, kde by mělo být oblečení, které jste na sobě neměli déle než dva roky, takovéto oblečení se vám ve skříni jen válí a stejně si ho nikdy neoblečete, do druhé hromádky NEVÍM patří oblečení, u kterého si zatím nejste jisti. Třetí hromádka by měla nést název RETRO obsahující jedinečné a kvalitní kousky, které mohou jednoho znovu obohatit váš šatník, protože móda se stále vrací.

Co nechat?

Nyní přichází na řadu hromádka nechat. Jak se rozhodnout, co si nechat a co ze skříně odstranit? Podívejte se na každý kousek oblečení a řekněte si, zda vás bude mrzet, když se ho zbavíte či zda ho postrádat ani nebudete, jen se vám prostě líbí. Poradit vám mohou i vaši blízcí, kteří vědí, co vám nejlépe padne. Někdy je to těžké rozhodování, ale čas od času je to potřeba.

Co s nechtěnými kousky?

A co teď s kousky oblečení, kterých se chcete zbavit? Věnovat je můžete kamarádkám či kamarádům, darovat na charitu či prodat na webových stránkách zabývající se prodejem second-hand oblečení. Zkuste i second-handy v blízkosti vašeho domova, třeba starší oblečení rádi vykoupí. Po jarní očistě budete mít ve skříni zase místo na nové kousky.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*