Vodovodní baterie nabízí více možností, než tušíte

Naštěstí je již minulostí, kdy bylo vše stejné a univerzální. Platí to i o vodovodních bateriích, jejichž pestrá nabídka umožňuje každému vybírat podle potřeb i vkusu. V nabídce specializovaných obchodů i eshopů jsou baterie různých značek, typů a designů, od klasických kohoutkových, přes pákové až po moderní termostatické či senzorové baterie, které znamenají značnou úsporu vody.

Při výběru se vyplatí neřídit se pouze cenou, jelikož velmi levné baterie bývají obvykle nekvalitní a příliš dlouho nevydrží. Lepší je vsadit na osvědčené a známé značky, u nichž je záruka kvality a dlouhé životnosti. Pokud jde o rozlišení vodovodních baterií, je hlavním kritériem účel použití, podle kterého lze baterie dělit na dřezové, umyvadlové, vanové a sprchové. Jednotlivé typy se pak dále dělí podle způsobu ovládání.

Dřezové baterie

Používají se u kuchyňských dřezů a mohou být různého provedení. Klasické jsou stojánkové nebo nástěnné, ovšem lze si pořídit i baterie s výsuvnou sprškou, nebo jednoduché baterie pouze na studenou vodu. Mezi nimi jsou pak další rozdíly podle jejich ovládání, takže známe dřezové baterie kohoutkové, pákové, s otočným raménkem, nebo úsporné senzorové.

Umyvadlové baterie

Umyvadlo není v dnešních moderních bytech užitečným doplňkem pouze v koupelnách, ale i na WC nebo například v technických místnostech. Podle daného místa můžeme volit i umyvadlové baterie. Výrobci se dnes hodně zaměřují na jedno z hlavních kritérií, kterým je úspornost. Proto se stále více prosazují různé senzorové baterie. Ty jsou výhodné právě do technické místnosti, pokud něco kutíte a máte upatlané ruce, oceníte ovládání vody na pohyb. Pro zabránění opaření jsou vhodné termostatické baterie. Jinak je ovšem výběr umyvadlových baterií velice pestrý a například v koupelně můžete nainstalovat umyvadlovou baterii ladící s celkovým pojetím a ostatním vybavením. Samozřejmostí jsou kohoutkové i pákové, ovšem existují i baterie do otvoru umyvadla, za umyvadlo, na zeď, podomítkové atd.

Sprchové baterie

Jsou určeny k vanám nebo do sprchových boxů. U vany lze instalovat sprchové baterie nástěnné či podomítkové. Do sprchového koutu si můžete pořídit ruční hlavové sprchy, u kterých lze regulovat nejen proud vody, ale i její teplotu. Jsou i baterie svítící a pro zvýšení komfortu například termostatické baterie. Ovládání sprchových baterií je jak klasickými kohoutky, tak pákou nebo senzorem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*