Zdravé zahřátí? Vyzkoušejte chai latte, matcha latte či domácí horkou čokoládu

V posledních několika dnech nás přepadla opravdová zima. Teploty klesají pod -10 stupňů a my hledáme způsoby, jak se účinně zahřát. Není nic příjemnějšího než přijít domů z dlouhé procházky a zahřát se horkou polévkou nebo horkým nápojem. Jaký si však připravit, aby byl zdravý, chutný a potěšil vás svou chutí?

Chai latte?

Užívat si chai latte dnes již můžete v mnoha kavárnách. Často máte na výběr, zda si chai latte dopřejete z černého čaje, zeleného či z kávy. Jeho chuť je výrazná, ale připomíná Vánoce, aby ne, když obsahuje skořici i badyán. Příprava chai latte doma je opravdu snadná. Nejdříve si musíte vytvořit/koupit koření na chai latte. Dnes ho lehce seženete na internetu i ve specializovaných obchodech. Černý čaj povaříte s kořením. Přelijete do hrníčku a zalijete horkým mlékem, které můžete našlehat. Toť vše. Kdykoliv, když si budete chtít připomenout vánoční pohodu, dopřejte si chai latte.

Horká čokoláda?

Není nic snazšího než si vykouzlit horkou čokoládu. Postačí vám k tomu mléko, ať už kravské či rostlinné, které ohřejete a přidáte do něj buď kvalitní hořkou čokoládu nebo kakao. Podle chuti doslaďte medem, cukrem či rostlinným sirupem.

Matcha latte?

Další variantou na latte, které se proslavilo v mnoha kavárnách, je matcha latte. Jeho příprava je podobně složitá jako u chai latte. Potřebovat budete horké mléko, vodu, med či cukr a prášek matcha. Matcha prášek je vyroben z rozemletých čajových listů a skrývá v sobě mnohé pozitivní účinky na lidské zdraví. Zpěňte si horké mléko, čajový prášek rozmíchejte v horké vodě. Do hrníčku vlijte mléko a poté zelený čaj. Poté doslazujte podle chuti. Tento nápoj se může stát také skvělou náhradou za ranní kávu. Dodá do organismu dávku antioxidantů, povzbudí a působí protizánětlivě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*