Zdravé alternativy za ranní kávu, které povzbudí organismus

Ráno se cítíte fit, ale v odpoledních hodinách již potřebujete trochu povzbudit? Chcete omezit svou konzumace kávy? Máme pro vás tip na zajímavé alternativy za kávu, které mají také povzbuzující a energetizující účinky. 

Vyzkoušejte matcha prášek

Jako skvělá náhrada za kávu poslouží zelený prášek z čajových listů. Pro energetizaci organismu vám postačí dva gramy tohoto zeleného prášku, což je přibližně jedna čajová lžička. Kofein v matcha prášku však funguje v lidském organismu jinak než kofein z kávy. Rozkládá se totiž pomalu a dodává tělu energii po dobu 6-8 hodin. Nemusíte se bát rychlých energetických výkyvů a úbytků energie, které přicházejí po konzumaci kávy. Matcha prášek si můžete rozmíchat ve vodě či rostlinném mléce. Matcha prášek je bohatý také na antioxidanty, aminokyseliny, kterými zásobuje váš organismus.

Zelené smoothie

Jako skvělou a především zdravou snídani jistě oceníte zelené smoothie. A jak může smoothie zvýšit vaši energetickou hladinu? Důvodem jsou živiny a antioxidanty, které do těla přináší. Zvláště pokud nefandíte salátům a vařené zelenině, je pro vás zelené smoothie skvělou volbou, jak přísun zeleniny ve stravě zvýšit. Připravte si například smoothie se špenátem, jablkem, banánem a mangem. Stačí přidat ingredience, které máte rádi a které mají zelenou barvu. Přísun vitamínů vám dodá energii a povzbudí organismus.

Yerba matte

Jistě jste již slyšeli o yerba matte, bylinném nápoji, který je vyroben z listů rostliny Yerba. Tato rostlina je původem z Jižní Ameriky a je sušena podobným způsobem jako listy čaje. Stačí si yerba matte zakoupit a zalít horkou vodou. Nápoj se pije speciálním brčkem. Yerba matte je svou chutí podobné silnému zelenému čaji a dodá podobné množství energie jako káva. Jeden šálek yerba matte obsahuje podobně kofeinu jako šálek kávy. Je však také skvělým zdrojem aminokyselin.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*