S jarním obdobím přichází také touha spojená s očistou organismu. Přes zimu si totiž dopřáváme více tučné potraviny, méně se hýbeme a celkově žijeme méně zdravě, než přes jarní a letní období. Dopřejte si proto na jarní očistu s pomocí léčivých rostlin, které vám právě na jaře propůjčí svou sílu.
Podběl lékařský
Jedna z prvních léčivých rostlinek, která na jaře ukazuje svá krásná žlutá kvítka, je podběl. Podběl lékařský má protizánětlivé účinky a má příznivý vliv na horní cesty dýchací. Ideální je si zásobu podbělu nasbírat také na zimu, kdy se vám jeho účinky budou hodit.
Pampeliška
Na jaře se můžete těšit z mladých lístků mnoha různých rostlinek. Mladé lístky pampelišky můžete použít do salátu, jsou totiž bohaté na vitamín A, B, C, D a minerální látky. Pampeliška má detoxikační účinky a z květů si můžete připravit výborný med nebo domácí čaj. Skvělé je, že pampelišek je vždy všude dostatek.
Mladá bříza
Vyrazte na jaře také na sběr mladých lístků břízy. Čaj z březových listů má detoxikační účinky a je vhodný, pokud chcete své tělo účinně detoxikovat. Nasušit si mladé lístky můžete i do zásoby a pít čaj z břízy po celý rok.
Kopřiva
Jedničkou na poli detoxikace organismu je bezesporu kopřiva. Ideální je ji sbírat právě na jaře, jelikož mladé lístky kopřivy neobsahují tolik dusíkatých látek. Kopřiva má pozitivní vliv na krvetvorbu, čistí krev, ale pomůže i při alergiích a ekzémech. Chrání před bolestmi hlavy a pomůže v případě, pokud vás trápí onemocní jater, žlučníku či trávicí soustavy. Kopřivový čaj je vhodné užívat cca 10 dní, poté si dopřejte pauzu. Čas od času však kopřivový čaj můžete pít po celý rok. Využijte toho, co vám jarní příroda nabízí a dopřejte si detoxikaci organismu s pomocí léčivých rostlin.
Přidejte odpověď