Pusťte si minimalismus k sobě domů i do vaší skříně

Jistě jste si všimli, že se dnes vyrábí mnohem více výrobků než dříve a že jejich nabídka je mnohdy až neskutečná. Díky reklamám a množství vyráběných produktů žijeme ve světě, kdy má každý pocit, že ke svému životu potřebuje víc a víc věcí. Nepotřebujete přeci jen jeden kryt na mobilní telefon, ale aspoň pět, abyste je mohli pravidelně střídat. Nepotřebujete deset triček, ale padesát, aby se vám každé hodilo k jinému outfitu. Reklama v nás uměle vyvolává nové potřeby, které se snažíme uspokojit tím, že si něco koupíme. Žijeme dnes v domě hyperkonzumní.

Přehnané nakupování

Dnes již není tajemstvím, že nekupujeme jen věci, které nutně potřebujeme k životu, ale ty, které jednoduše chceme. Díky tomu máme plnou skříň oblečení, domov plný doplňků a život zahlcený mnoha věcmi. Uvědomili jste si někdy, že tolik věcí k životu opravdu nepotřebujete? A že jejich produkce rychle ničí náš jediný domov, planetu Zemi?

Krok zpět

Je jen na nás, zda se rozhodneme něco koupit, či nekoupit a uvědomíme si, že spoustu věcí opravdu nepotřebujeme. Cestou k tomu, abychom planetu Zemi nezatěžovali dalšími výrobními procesy a zbytečným odpadem je tzv. minimalismus. Jde o styl života, ve kterém si jedinec uvědomuje, co potřebuje, a co ne a snaží se svůj styl života přizpůsobit. Minimalismus se projevuje v celém jeho životě, ve vybavení domácnosti, v oblečení a i v jídle.

Minimalismus ve skříní i doma

Znamená to například, že nebudete mít plnou skříň stovek kusů oblečení, ale pořídíte si oblečení, které je kvalitní a déle vám vydrží a které opravdu budete nosit. Ruku na srdce, kdo z vás nosí vše ze své skříně? Minimalismus se projevuje i v domácnosti jako střídmý styl, kterému velí jednoduchost a čistota.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*