Umístěte si do své ložnice květiny. Které jsou nejlepší?

V ložnici trávíme průměrně osm hodin denně, nejčastěji zde spíme. Během spánku je naše tělo nejzranitelnější, a proto mu musíme zajistit kvalitní vzduch v místnosti. Které květiny nám s tím pomohou?

Ovzduší znečišťuje spousta věcí, neustále. Výpary z aut, čistící prostředky, prach, kouř z továren a tak dál. Naštěstí existují květiny, které jsou schopny vlhkost ze vzduchu spolu s těmito nečistotami absorbovat, a tím vzduch v místnosti značně zlepšují. Které to jsou?

Tchýnin jazyk

Jedná se o velice nenáročnou rostlinu, která se hodí zvlášť pro začínající pěstitele. Nevyžaduje velkou péči a je velice ideální právě do ložnice. Nejvíce kyslíku totiž produkuje v noci, očišťuje tedy ovzduší a navíc pěkně dekoruje interiér. Optimální počet rostlin na osobu je šest, ale každý květináč se počítá.

Fíkus

Známá rostlina, která chybí dnes jen v málokteré domácnosti, a je to dobře. Kromě dekorační funkce totiž zlepšuje vzduch v místnosti. Její jedinou nevýhodou je, že její údržba a péče o ni vyžaduje trochu víc píle. Je citlivá a na rozdíl od Tchýnina jazyka není tak benevolentní k omylům. Pokud ji však budete správně zalévat a umístíte ji na dobře osvětlené místo, neuschne vám a radost vám bude dělat ještě hodně dlouho.

Gerbera

Krásná, barevná květina, která má velmi pozitivní účinky. Umí totiž absorbovat trichloroethylen, který se vypařuje z pracích prostředků a může nepříjemně ovlivňovat ovzduší. Je to vhodný dekorační a ozdravující doplněk do ložnice či prádelny, potřebuje však hodně světla, proto je její umístění důležité předem zvážit.

Květiny je vhodné umístit také do obýváku či kuchyně, zkrátka na místa, kde běžně trávíte čas. Květinu si můžete vybrat podle libosti, preferencí a hlavně možností umístění, některé vyžadují hodně světla, některé mají raději stín.