S jakými sporty skvěle vytvarujete a zpevníte postavu?

Každá žena touží po přitažlivé krásně vytvarované postavě, na které nevisí žádná kůže navíc. K tomu, abyste takové postavy dosáhli, potřebujete především dostatek pohybu. Jaká cvičení vám však opravdu pomohou účinně zpevnit a vytvarovat postavu?

Když zpevňujete

Pravdou je, že zpevňovací cvičení nemusí probíhat v přílišné intenzitě, jako ve chvílích, kdy se snažíte zhubnout. Jde především o to, hlídat si tepovou frekvenci, aby se vaše tělo zpevnilo. Vybrat si můžete mezi posilováním s činkami, cvičením na strojích či posilovat za pomoci své vlastní váhy.

Bodystyling

Tyto lekce jsou přímo zaměřené na vytvarování vašeho těla. Jedná se o cvičení podobné aerobiku. Začínáte s trénováním základní choreografie, která se zaměřuje na posilování problematických svalových partií. Posilování probíhá s váhou vlastního těla, někdy se využívají také overbally, popřípadě malé činky.

Body balance

Pomalejší cvičení, které doprovází rytmy hudby a při cvičení se využívá balančních a posilovacích pomůcek. V hodinách body balance nechybí použití overballu, velkého míče, bosu či posilovací gumy. Tohoto cvičení se mohou zúčastnit různé věkové kategorie, jelikož má toto cvičení zdravotní charakter a zaměřuje se na odstranění bolestivosti zad, protažení a posílení. Právě díky tomu, že se při cvičení snažíte držet balanc, dochází k posílení nejen povrchových, ale také vnitřních svalů.

Jóga

Ideální pro zpevnění a vytvarování postavy je také jóga a různé její další druhy. S jógou trénujete balanc, lepší držení těla, posílení středu a pracujete na odstranění bolestí zad. Důležité je však při cvičení myslet nejen na pohyb, ale také na dýchání, které je s jógou spojeno. V józe dochází ke střídání jednotlivých pozic za pomoci správného dýchání. Začátečníci se nejdříve učí správně držet tělo, uvolnit se a koncentrovat se jen na sebe. Během cvičení dochází k protažení celého těla, zpevnění svalů a zrychlení funkce vnitřních orgánů. Zkusit můžete také pilates, které velmi čerpá z jógových pozic.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*