Reflexní terapie: má nějaké přínosy?

Tuto metodu, která se využívá už přes pět tisíc let, v současné době hojně propaguje alternativní medicína. Proč?

Předně je nutno říct, z čeho tato metoda vychází. Opírá se o poznání, že na periferiích lidského těla se odráží celé tělo se všemi svými orgány. Těmito periferiemi se myslí zejména oči, uši, ruce a hlavně nohy – chodidla a nárty.

V každém orgánu na noze se nachází reflexní ploška, která se využívá při diagnostice i léčbě. Plošky jsou nervově a energeticky spojeny s odpovídajícími orgány lidského těla.

 

Zkušený terapeut dokáže prohmatáním bosých chodidel rozpoznat, co nás trápí nebo co by nás mohlo trápit. Podle míry bolestivosti jednotlivých plošek pak stanoví diagnózu.

Co tato terapie umí?

Největším přínosem reflexní terapie je, že obnovuje tok životní energie v těle člověka. Výhoda této metody spočívá v tom, že s tělem pracuje jako s uceleným systémem, ale zároveň respektuje zákonitosti a vztahy jeho fungování.

Ačkoliv nejsou účinky znát hned, uzdravení je trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapie výrazně ovlivňuje činnost imunitního systému, lymfatického systému, různé látkové výměny, zmírňuje a odstraňuje bolesti zad a krční páteře a dá se využít i u řady běžných chronických nemocí, zažívacích problémů, migrén nebo při stresu.

Masáž chodidel a mačkání reflexních plošek má vliv také na psychiku, samozřejmě pozitivní. Pokud se terapii podrobujete pravidelně, dozvíte se o varovných signálech ještě předtím, než se u vás projeví příznaky nějaké nemoci.


Reflexní terapie vyžaduje hodně vědomostí a dlouhou praxi, není však podmíněna mimořádnými léčitelskými schopnostmi. Pomoct může opravdu každému. Nenahrazuje sice tradiční lékařská vyšetření či léčbu, ale rozšiřuje možnosti, jak se trvale vyléčit. Uplatňuje se zejména, pokud trpíte chronickými potížemi, na které je současná léčba krátká.

Nebojte se reflexní terapii vyzkoušet.