Pedikúra s rybičkami Garra Rufa. Je opravdu účinná?

Slyšeli jste již o pedikúře s rybičkami Garra Rufa? Jedná se o trend poslední doby, který slibuje dokonalou pedikúru. Je to ovšem pravda nebo se jedná spíš o dokonalejší peeling a pro pedikúru je lepší stará dobrá pemza a ruce zkušené pedikérky? 

Pedikúra rybičkami Garra Rufa byl před nějakou dobou opravdový hit. A vlastně ještě je. Mnoho lidí se ovšem bojí toho, že se jedná o bolestivou variantu. Není tomu tak. Rybičky nejsou žádné pirani! Jedná se o kaprovité rybky z rodu Ciprinidae, jejichž domovem jsou termální prameny v Turecku u města Kangal. Zde je znají také pod názvem „ryba doktor“.

feet-341029_640

Pedikúra rybičkami nebolí!

Zmíněné malé rybičky se živí běžnou potravou. Jelikož jí ale v místní vodě, jejíž teplota se šplhá až k 36 °C, moc není, nepohrdnou ani odumřelou či nemocnou lidskou kůží. Prst vám ovšem neukousnou. Nemají totiž žádné zuby jejich oždibování je proto zcela bezbolestné. Ze svých tlam také vylučují sekret, který prý pomáhá v boji proti lupénce a dalším kožním onemocněním.

Jak to chodí v salonu?

Po příchodu do salonu vás před samotným ponořením nohou do akvária čeká jejich omytí. Jde o to, že krémy, tělová mléka, oleje či čerstvě nalakované nehty rybičky zatěžují a mohou jim škodit. Po omytí již budete moci ponořit nohy do speciálního akvária a nechávat se šimrat a oždibovat rybičkami, které proplouvají kolem vašich nohou, mezi prsty apod.

toilet-1132085_640

Je rybí pedikúra účinná?

O účinnosti a pracovitosti rybiček Garra Rufa můžeme jen polemizovat. Přestože se na vaše nohy vrhnou opravdu s chutí, mnoho lidí říká, že odumřelou nebo zatvrdlou kůži neodstraní tak dokonale, jako to zvládá třeba stará dobrá pemza. I přesto má tento způsob pedikúry příznivce a záleží tak pravděpodobně na každém zvlášť. Pokud chcete pedikúru vyzkoušet a bojíte se zklamání, pamatujte, že se jedná minimálně o skvělý způsob, jak dobře relaxovat!