Mikrojehličkování: redukce vrásek i zpevnění obličeje

Už jste slyšeli o medical microneedlingu neboli o mikrojehličkování? Jedná se o novou metodu, jak se zbavit vrásek, zpevnit kontury obličeje a další. Pojďme si tuto mezoterapii společně představit v našem článku!

Mikrojehličkování neboli anglicky medical microneedling je nová a hlavně elegantní metoda pro kolagen indukční terapii. Jedná se o novou generaci ve způsobu omlazování pleti (tzv. mezoterapie). Ta pacientům pomáhá se zpevněním kontur v obličeji, s redukcí vrásek a taktéž může vyřešit problémy se striemi, jizvami a jizvičkami po akné.

Kde všude lze tímto způsobem ošetřit?

Mikrojehličkování se standardně provádí v oblasti obličeje, včetně jemné kůže okolo očí. Dále lze zahrnout také dekolt, hřbety rukou či krk.

Jak ošetření probíhá a jak dlouho trvá?

Pomocí jemných mikrojehliček dochází k mechanické stimulaci fibroblastů, které ovlivňují tvorbu kolagenu a elastinu. Při ošetření je možné používat také aktivní séra s vitamínem C nebo kyselinou hyaluronovou. Tato séra mohou podporovat metabolismus kůže a také se významně účastní v procesu hojení.

Délka samotného mikrojehličkování je přibližné dvacet až třicet minut, ovšem vždy záleží na dermatoložce, která ošetření provádí. Lze totiž také aplikovat anestetický krém, který dobu ošetření prodlužuje. Ten se používá v případě ošetření s vyšší hloubkou průniku. O hloubce ošetření ovšem rozhoduje dermatoložka a to nejenom dle oblasti, ale také požadovaného výsledku.

Pryč s vráskami!
Pryč s vráskami!

Pokud se rozhodnete mikrojehličkování podstoupit, počítejte s tím, že jeden až dva dny vypadá pokožka jako po výrazném slunění. Na pleť se v tuto dobu nanáší pouze hydratačně-regenerační krém. V některých případech lze výsledky spatřit hned po prvním ošetření, avšak většinou je potřeba podstoupit dvě až čtyři ošetření s přibližným odstupem čtyř týdnu.