Jak vybrat správnou rtěnku? Poradíme vám!

Každá žena zná ten pocit. Stojíte před přeplněnými regály v drogerii, v nichž není místo pro nic jiného než rtěnky. Od rudých přes mladistvě narůžovělé až po černé, aby si mohla vybrat každá. Jenže, co když si vybrat neumí?  

První rada – červená sluší každé. Bez ohledu na věk, tvar rtů či barvu pleti. Při rozhodování o sytosti této červené se řiďte pouze svým temperamentem a osobností. Pokud vám ale červená prostě citově nesedí, zkuste se řídit následujícími radami.

cosmetics-1543276_640

Typ pleti – důležitý faktor při výběru rtěnky

Většinou nechceme, aby rtěnka výrazně kontrastovala s barvou pleti. Světlejší typy by tedy měly volit barvy slušivé, ležérní, zkrátka elegance sama. Zkuste světle růžovou či perleťovou. Ženy s tmavší pletí ať naopak raději sáhnout po barvách, které se na jejich obličeji neztratí. Temně rudá, čokoládová nebo moderní fialová, to je to pravé.

I tvar rtů udělá své

Malým, tenkým rtům prospívají světlejší odstíny, ovšem nezapomeňte použít konturu. Rty tak nenásilně zvýrazníte.  Velké a plné rty pak uvítají matné rtěnky. Experimentovat můžete s tmavými odstíny, ale i rtěnkami bez odlesku či těmi matnými.

Vaše vlasy, vaše rtěnka

Samozřejmě, i vaše vlasy musí patřičně korespondovat s barvou vašich rtů. Blondýnky mají rozhodování nejjednodušší. Odjakživa k nim patří červená či růžová. Brunetky si zvyknou na odstíny oranžové a bronzové. Majitelky zrzavé hřívy si mohou dovolit odvážné odstíny alá malinová, korálová. Ty z nás, jejichž vlasy se pohybují na pomezí všech tří typů, bez okolků použijí od každého něco.

lipstick-1500073_640

Nikdy při koupi rtěnky nezapomínejte na dvě zásadní pravidla. Za prvé – na denní nošení použijte rtěnku maximálně o tři odstíny tmavší než je barva vašich rtů. Večer můžete zkusit něco výraznějšího. Za druhé – nemáte-li křišťálově bílý chrup, držte se při zemi, odvážné barvy vaše zuby jen zvýrazní.